ADV
Wiadomości
Trending

Harcerze Szczepu Czarnego z Jadownik świętowali 5 rocznicę nadania sztandaru

W piątek 29 kwietnia 2022 r. w Jadownikach odbyły się uroczystości z okazji 5 rocznicy nadania sztandaru dla Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni harcerze, przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, a także przyjaciele jadownickiego szczepu.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawiona w kościele parafialnym w Jadownikach.

W drugiej części obchodów rocznicowych, która miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jadownikach odbył się uroczysty apel, który był okazją do podsumowania wielu lat intensywnej pracy Szczepu Czarnego.

– Był to niezwykle intensywny czas, który zaowocował wieloma wspaniałymi przedsięwzięciami. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą jeszcze lepsze i kolejny jubileusz jeszcze donioślejszy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnym dla nas dniu.

Oczywiście deklarujemy, że w dalszym ciągu możecie na nas liczyć tak jak my na Was! – deklarują harcerze Szczepu Czarnego z Jadownik.

29 kwietnia 2017 r. w budynku Zespołu Szkół w Jadownikach miała miejsce piękna uroczystość, w czasie której szczep harcerski działający w szkole otrzymał Imię i Sztandar.

O uroczystym nadaniu sztandaru dla harcerzy z Jadownik pisaliśmy w materiale w 2017 r.:

Sztandar i Bohaterzy państwa Podziemnego dla Szczepu Czarnego <==

foto: Szczep Czarny

IB

Podobne artykuły

Back to top button