ADV
WiadomościWideo
Trending

Dziesiątki tysięcy lampek rozświetlają posesję Państwa Chmurów w Łazach / zdjęcia i video

Świąteczne dekoracje miast i wsi na stałe wpisały się już w polską, bożonarodzeniową tradycję. W Powiecie Brzeskim niemałe osiągnięcia w tym temacie mają mieszkańcy Gminy Borzecin. A wśród nich Państwo Chmurowie z Łazów. Rozległa dekoracja obejmuje m.in. dekorację ogrodu, świetlną szopkę oraz dekorację domu i zabudowań gospodarczych. Składa się na nią kilkadziesiąt tysięcy ledowych światełek.

Świąteczne iluminacje ozdabiające ich dom przyciągają wiele osób, które podziwiają pomysłowość twórców.

 

– Ozdabianie domu i ogrodu na Święta Bożego Narodzenia to nasza rodzinna tradycja.

Posesję zazwyczaj zaczynaliśmy oświetlać w połowie grudnia. W tym roku przygotowania rozpoczęliśmy na początku miesiąca, dlatego też światełek,a także świątecznych ozdób było trochę więcej. W dekorowanie posesji włącza się cała rodzina.

Iluminację można zobaczyć od zmroku do godziny 22, a po 6 stycznia tylko w weekendy w tych godzinach do 2 lutego – mówi Bartek Chmura.

Zimą bardzo szybko zapada zmrok, a dni są krótkie. Aura też w wielu przypadkach nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Kolorowe, mieniące się światełka dodają nam energii i motywują do wyjścia z domu, do zobaczenia czegoś nowego. Szczególnie liczne grono zwolenników świątecznych dekoracji mamy wśród najmłodszych – dla nich rozległe i rozświetlone ogrody są szczególnie atrakcyjne.

Gratulujemy pomysłu i wykonania, a wszystkich zachęcamy do odwiedzin i podziwiania na żywo świątecznego ogrodu Państwa Chmurów.

foto i video: Maciej Mazur

IB

VIDEO

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button