ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2024

23 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. Młodzież Zapobiega Pożarom. W turnieju wzięło udział 36 osób, byli to zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych kategoriach wiekowych, tj. szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Galeria zdjęć <==

Celem turnieju była m. in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową a także kształtowanie prawidłowych postaw w sytuacjach zagrożenia.

Organizatorem turnieju był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań. Uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do etapu ustnego turnieju. Rozstrzygająca część finałowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. I – IV)

1. Weronika Pawlik

2. Zuzanna Biel

3. Błażej Obal

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe kl. V – VIII)

1. Natan Skrzyński

2. Karina Rzepa

3. Natalia Łucarz

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Wiktor Kostuch

2. Milena Michałek

3. Joanna Wojtarowicz

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Marian Zalewski dokonał podziękowania za wsparcie finansowe w ufundowaniu nagród przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Opracowanie: mł. kpt. Dominik Machał

Podobne artykuły

Back to top button