ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Fałszywy alarm w supermarkecie

Fałszywy alarm przyczyną interwencji służb ratunkowych. Sprawdzenia pirotechniczne przeprowadzone przez policjantów nie potwierdziło żadnego niebezpieczeństwa.

W godzinach popołudniowych nieznany sprawca zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o możliwym wybuchu w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Tarnowie. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe w tym policjanci, strażacy oraz inne służby konieczne do takiego zabezpieczenia. Kilkadziesiąt osób opuściło placówkę handlową. Policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej oraz przewodnik z psem specjalistycznym do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych sprawdzili pomieszczenia sklepu.

Sprawdzenie pod kątem pirotechnicznym potwierdziło, że był to jedynie fałszywy alarm. Policjanci zakończyli swoje działania po godzinie 19.

Wywołanie poczucia zagrożenia o życie i zdrowie wielu osób lub zniszczenia mienia w wielkich rozmiarach zawarte jest w artykule 224a kk.. Obecnie trwają czynności prowadzone przez Komendę Miejska Policji w Tarnowie ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button