ADV
Kultura

Fizyk i akwarelista – warsztaty z Janiną Drużkowską-Cader dla młodzieży

Co łączy fizykę i malarstwo? Tego dowiedzieli się uczniowie klas 8 z brzeskich szkół, którzy wzięli udział w warsztatach „Fizyk i akwarelista. Co ich łączy?” zorganizowanych jako wydarzenia towarzyszące wystawie „Taniec światła z wodą. Powaby i powidoki natury” prezentującej akwarele autorstwa Janiny Drużkowskiej-Cader.

Galeria zdjęć <==

Pani Janina, emerytowana nauczycielka fizyki i matematyki, a od kilku lat również rozwijająca swoją pasję malarka, zaprosiła młodzież na warsztaty, w czasie których opowiedziała uczniom o tym, jak zagadnienia kojarzone z fizyką – światło, perspektywa, postrzeganie kolorów, kształtów itp. – realizują się w malarstwie.

Uczniowie przekonali się, że malarz musi być uważnym obserwatorem, a natura niejednokrotnie może zaskakiwać. Spróbowali też swoich sił przy ćwiczeniach z użyciem farb akwarelowych przypominając sobie wiedzę o kolorach podstawowych i pochodnych. Młodzież zwiedziła również wystawę oraz – mamy nadzieję – przekonała się, że wiedza teoretyczna poznawana w praktyce, a także w niecodziennym ujęciu, może być atrakcyjna.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button