ADV
1
Wiadomości

Funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Brzesku w czasie epidemii koronawirusa

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa władze samorządowe Gminy Brzesko podjęły szereg działań zmierzających do tego, by jak najlepiej przygotować i zabezpieczyć ludność gminy przed ewentualnymi skutkami epidemii. Wprowadzono szereg ograniczeń i działań prewencyjnych zgodnie z zaleceniami rządu oraz wojewody.

Urząd Miejski w Brzesku, a także podległe mu jednostki od 16 marca 2020 roku  wprowadziły zmiany w bieżącym funkcjonowaniu. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Brzesku obsługują mieszkańców wyłącznie w trybie m.in. elektronicznym i telefonicznym. Wnioski i pisma składane do Urzędu Miejskiego można przesyłać za pomocą formularzy zamieszczanych na stronie gminy z wykorzystaniem epuap, podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Aby  złagodzić skutki  obligatoryjnych ograniczeń w kontaktach, a jednocześnie  pomóc mieszkańcom w tym trudnym okresie załatwić niezbędne sprawy, przygotowano i wystawiono w przedsionku urzędu  skrzynki  na składane dokumenty oraz formularze – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. – Pracownicy urzędu zachowują najwyższe standardy działań, które przewidziane są w związku z ochroną przed koronawirusem.  Pomieszczenia urzędu, sprzęty oraz klamki i szyby drzwi wejściowych do przedsionka w którym są skrzynki na składane dokumenty, dostępne tam długopisy i materiały są dezynfekowane na bieżąco. Z pracownikami  magistratu można też kontaktować się w siedzibie urzędu przy ulicy Głowackiego 51 korzystając z domofonu, który został zamontowany na drzwiach budynku – dodaje burmistrz Tomasz Latocha.

Aby wszystkim, którzy zostają w domach, a posiadają Internet ułatwić kontakt z urzędem  dostępna jest skrytka na e-PUAP Urzędu Miejskiego w Brzesku o adresie:  /077a4ctkxc/skrytka.

Podjęliśmy też szereg działań wyprzedzających. Wyznaczyliśmy budynki  i przygotowaliśmy  harmonogram działań, gdyby zaistniała konieczność  udostępnienia z zasobów gminnych budynków na miejsca do kwarantanny. Zabezpieczyliśmy i zakupiliśmy  potrzebne wyposażenie i środki. Zadecydowałem też, aby w czwartek nasze służby  dokonały dezynfekcji przystanków autobusowych oraz innych wrażliwych miejsc – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

W Urzędzie Miejskim, jest nieczynny punkt kasowy Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Wszyscy którzy chcą dokonać płatności mogą to robić za pomocą przelewów w swoich bankach lub  w placówce KBS ul. Ogrodowa 3 w godz. 7-15.  Urząd Stanu Cywilnego znajdujący się przy ul. Kościuszki 7  przyjmuje  jedynie w sprawach zgłoszenia zgonów i urodzeń. Na stronie internetowej www.brzesko.pl <== dostępna jest lista numerów telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje oraz ustalać ewentualne terminy załatwiania spraw. Do odwołania zamknięte są place zabaw, obiekty Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego oraz MOK –u.

Apelujemy do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń dotyczących przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa. W tych trudnych chwilach bądźmy rozsądni, podejmujmy rozważne i przemyślane decyzje oraz nie ulegajmy niepotrzebnej panice.  

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button