ADV
Wiadomości
Trending

Gdzie zaszczepić się przeciw Covid19 w Powiecie Brzeskim? Wkrótce ruszają zapisy

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r.  Od 5 stycznia znana jest lista punktów gdzie wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się.

W Powiecie Brzeskim zarejestrowano 15 punktów, gdzie można będzie się zaszczepić przeciw COVID-19. Lista może ulec zmianie.

Nazwa podmiotu Nazwa punktu szczepień Miejscowość punktu szczepień Adres Numer telefonu
CENTRUM MEDYCZNE MULTIMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ CENTRUM MEDYCZNE MULTIMED Brzesko Oś. Władysława Jagiełły 15 12 4640400
Mirosław Lejawka NZOZ MIROMED Poradnia Medycyny Rodzinnej Gabinet Lekarza Rodzinnego Jurków 379/3 14 6842202
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU Poradnia ogólna Brzesko Tadeusza Kościuszki 68 14 6621171
Izabela Wróblewska Izabela Wróblewska – Poradnia Medycyny Rodzinnej Zaborów 90 14 6715252
NZOZ MEDYK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NZOZ MEDYK Sp.z o.o. Szczurowa Rynek 1 14 6714777
PULS Iwulski Ropek s.c. Zdzisław Iwulski, Bogumiła Ropek ZOZ PULS MED Brzesko Legionów Piłsudskiego 27A 14 6853200
NZOZ PROFAMILIA MARIUSZ PLICHTA NZOZ PROFAMILIA Porąbka Uszewska 301 14 6656780
HOLI-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ HOLI – MED Sp.z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Dębno 380 14 6650145
CM PLUS MEDICA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Centrum Medyczne Plus Medica Brzesko św. Brata Alberta 6 500844441
Halina Szczerbińska Poradnia (gabinet) lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Iwkowa 458 14 6844310
Dariusz Drożdż „DARMED” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „DARMED” Czchów Sądecka 183 14 6843090
Dariusz Drożdż „DARMED” Poradnia medycyny rodzinnej w Czchowie Filia w Złotej Złota 308 14 6639009
Jarosław Zachara Punkt Szczepień Borzęcin 87b 14 6846009
CENTRUM MEDYCYNY RODZINNEJ GNOJNIK I SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Centrum Medycyny Rodzinnej Gnojnik Gnojnik 537 14 6869965
OŚRODEK ZDROWIA – SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W SZCZUROWEJ Ośrodek Zdrowia – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczurowej Szczurowa Rynek 3 14 6713131

Dla kogo w pierwszej kolejności? Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna. Pierwsze dawki będą przeznaczone dla osób najbardziej narażonych, takich jak:

  • pracownicy służby zdrowia;
  • mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych;
  • osoby powyżej 60. roku życia;
  • służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko;
  • nauczyciele.

Proces szczepień – zgodnie z programem – jest realizowany etapami. Obecnie realizowany jest etap 0, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Szczepionka jest podawana domięśniowo, najlepiej w mięsień naramienny. Każdy pacjent otrzyma dwie dawki szczepionki (0,3 ml każda) w odstępie co najmniej 21 dni. Nie ma możliwości, by druga dawka została zastąpiona szczepionką innego producenta niż ta, która została podana w pierwszej dawce. Ministerstwo podkreśla, że szczepionka może nie zapewniać pełnej ochrony przed upływem co najmniej siedmiu dni od otrzymania drugiej dawki.

Resort zdrowia podkreśla, że szczepionki są bezpieczne dla zdrowia.

– Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie, zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Jest nadzieją na powrót do normalności – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Epidemię COVID-19 szczególnie odczuwają przedsiębiorcy. Szczepienia to skuteczny mechanizm ochronny dla polskiej gospodarki. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej będziemy mogli otworzyć restauracje i hotele, a także swobodnie wyjechać na urlop i wakacje.

Jak zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia na stronie internetowej pacjent.gov.pl, skierowanie na szczepienie zostanie automatycznie wygenerowane dla osób znajdujących się w grupach wskazanych w danym etapie szczepień. E-skierowanie będzie ważne przez 60 dni. Lekarze będą też mogli wystawić pacjentowi indywidualne e-skierowanie (np. gdy ktoś nie ma PESEL lub nie mógł się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Po otrzymaniu skierowania umawiać się na szczepienie będziemy przez centralny system e-rejestracji, infolinię (nr telefonu: 989 lub 22 62 62 989) lub u lekarza POZ. Po dokonaniu rezerwacji wizyty każdy otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Jeśli dana osoba nie jest w jednej z grup najbardziej zagrożonych koronawirusem, musi cierpliwie czekać na informację.

gov.pl /IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button