Wiadomości
Trending

Helenka z Przyborowa – pierwszym dzieckiem urodzonym w 2021 r. w Małopolsce!

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa (Gmina Borzęcin) jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia 2021 roku, minutę po północy. Helenka urodziła się Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 i mierzyła 54 cm.

– Rodzicom Pierwszego Małopolanina i Mieszkańca Gminy Borzęcin Serdeczne Gratuluję i Życzę, aby w Nowym Składzie stanowili Zawsze Szczęśliwą Rodzinę. Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowia, Miłości, Ciepła, Radości i Wielu Niezapomnianych Chwil – napisał na swoim profilu facebookowym wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Tradycyjnie, samorząd województwa powitał nowo narodzone dzieci – które przyszły na świat w Małopolsce tuż po północy w pierwszym dniu 2021 roku.

– Zazwyczaj odwiedzaliśmy rodziców nowo narodzonych dzieci jeszcze w szpitalu na początku każdego roku, jednak dziś z powodu trudnego czasu pozostało nam tego rodzaju spotkanie. Wyrażamy wielką radość z powodu narodzin naszych małych Małopolan, którzy przyszli na świat zaraz po północy. Mam nadzieję, że zdrowie wszystkim dopisuje. Szczerze się cieszymy, że dołączyli do nas nowi mieszkańcy. Tą drogą chcieliśmy Państwu złożyć serdeczne życzenia i przekazać bony okolicznościowe w wysokości 5 tys. zł dla każdego z nowo narodzonych dzieci. Życzę wszystkim maluchom i ich rodzicom przede wszystkim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień – mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Marszałek Witold Kozłowski wraz z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką podczas spotkania online przekazał gratulacje i serdeczne życzenia rodzicom pierwszych urodzonych w 2021 roku Małopolan. Do rodziców trafią symboliczne bony opiewające na 5 tys. zł, a także upominki rodzicom pierwszych Małopolan.

 

foto: archiwum rodzinne p. Siemińskich
IB / malopolskie.pl

Nasz Nowy Rok jest dziewczynką :*
Helenka przywitała świat 01.01.2021 r. o godz. 00.01.
Jest zdrowa i kochana 🙂
Wszystkim życzymy samych cudownych dni :*

Opublikowany przez Ilonę Siemińską Piątek, 1 stycznia 2021

Helenka (pierwszy noworodek w Medikorze👶) przyszła na świat w Nowy Rok minutę po północy, waży 3190, mierzy 54 cm. Witaj na świecie.😘

Opublikowany przez Medikor Piątek, 1 stycznia 2021

Helenka, córka Ilony i Karola z Przyborowa pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ roku 😃🤩. Przywitała…

Opublikowany przez Janusza Kwaśniaka Środa, 6 stycznia 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast