Wiadomości

Gmina Borzęcin. Pochwal się swoim ogrodem

Za oknem wiosna w pełni. W tym roku, wykorzystując okres pandemii i ograniczenia w przemieszczaniu się, wiele osób znalazło więcej czasu, aby w przydomowych ogrodach zrobiło się jeszcze ładniej, niż zazwyczaj. Dla wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować efekty swojej pracy, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz świetlica GOK w Przyborowie przygotowali konkurs pt. „W moim ogrodzie”. Patronat nad nim objął Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. Wspierają go także sponsorzy.

Konkurs składa się z dwóch części. Zgłoszenie do obu z nich następuje poprzez zamieszczenie w formie komentarza fotografii ogrodu pod postem konkursowym pt. „W moim ogrodzie” na profilu Gminnego Ośrodka Kultury pod adresem: facebook.com/borzecingok

W pierwszej części oceniane będą tylko fotografie opublikowane zgodnie z konkursowym regulaminem. Etap ten trwa do 21 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić jeden ogród poprzez zamieszczenie maksymalnie trzech zdjęć. Komisja konkursowa wyłoni laureatów biorąc pod uwagę: ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 30 czerwca, a wręczenie nagród kilka dni później.

W części drugiej komisja – na podstawie opublikowanych wcześniej fotografii – wybierze te ogrody, które zostaną ocenione podczas wizytacji. Do tego etapu zostanie wybranych 15 najwyżej ocenionych zgłoszeń, a oceny ogrodów odbywać się będą w terminie od 22 czerwca do 10 lipca 2020r. Komisja dokona oceny biorąc pod uwagę: pomysłowość i oryginalność ogrodu, dobór roślin zdobiących obiekt (różnorodność form i gatunków), budowle ogrodowe i obiekty małej architektury, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne. Rozstrzygnięcie nastąpi 20 lipca.

Przewidziano nagrody za miejsca i wyróżnienia zarówno w pierwszej części, jak i w drugiej, przy czym wyniki obu nie sumują się. Niezależnie od oceny komisji w pierwszym etapie przyznana zostanie „nagroda publiczności” na podstawie największej liczby polubień/reakcji danego zdjęcia. Fundatorami nagród są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Sklep AURA Sebastian Ciuruś z Brzeska, FHU OGRÓD Marta Bilińska z Brzeska, Tomaszek Mirosław Szkółka roślin ozdobnych z Jagniówki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Organizatorzy zapraszają do współpracy także kolejne firmy, które chcą wesprzeć przedsięwzięcie.

Szczegółowy Regulamin Konkursu można znaleźć na stronie www.borzecin.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie w portalu facebook pod adresem: facebook.com/borzecingok

Organizatorzy zachęcają do udziału osoby pełnoletnie, będące właścicielami nieruchomości położonych w gminie Borzęcin, na terenie których znajdują się zgłaszane ogrody. Najładniejsze z nich zostaną nagrodzone bonami towarowymi ufundowanymi przez sponsorów, którzy w swojej bogatej ofercie mają szeroki asortyment roślin ogrodowych, dzięki czemu ogrody mogą stać się jeszcze piękniejsze. Do dzieła!

(pio)

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast