Wiadomości

Brzesko. Szczegóły awantury w autokarze / 3 czerwca 2020 r. / zdjęcia

Pasażer autokaru w trakcie jazdy wybił w nim szybę i wyskoczył z pojazdu

W dniu wczorajszym informowaliśmy o nietypowym zdarzeniu na rondzie w Brzesku, gdzie pasażer wyskoczył przez wybite okno. Dzisiaj mamy więcej szczegółów, o których poinformowała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – Ewelina Buda. 

– 38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego podróżując autokarem zaczął się awanturować z kierowcą o trasę przejazdu. Nagle podszedł do okna, młotkiem wybił szybę i wyskoczył z pojazdu. Uciekającego, pokrwawionego mężczyznę zatrzymał kierowca autokaru i świadek zdarzenia. Za bezmyślne zachowanie mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia – mówi asp. szt. Ewelina Buda.

2 czerwca po godzinie 15.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z przejeżdżającego przez Brzesko autokaru wyskoczył mężczyzna. Na miejscu policjanci ustalili, że 38-letni pasażer autokaru relacji Londyn – Przemyśl przejeżdżającego przez Brzesko zaczął się awanturować z kierowcą, że jedzie w złym kierunku. Kiedy kierowca poprosił mężczyznę, aby usiadł na swoim miejscu ten podszedł do okna, młotkiem będącym na wyposażeniu pojazdu wybił szybę i wyskoczył. Uciekającego 38-latka ujął kierowca autokaru i świadek zdarzenia, po czym wezwali na miejsce policjantów. Poraniony odłamkami szkła 38-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie opatrzono mu rany. Następnie trafił on do brzeskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia na kwotę około 5 tysięcy złotych. Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że myślał, iż jedzie w złym kierunku i dlatego chciał wysiąść. Za bezmyślne zachowanie niepokornemu pasażerowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu pisaliśmy we wtorek 2 maja w materiale:

Brzesko / Mężczyzna wyskoczył przez okno z jadącego autobusu / 2 czerwca 2020 r. / video <==

KPP Brzesko / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. 5 lat za wybicie szyby w autokarze 😂 pedofile chodza po ulicach molestuja dzieci i dostaja zawiasy. Polskie prawo mnie rozpierdala, ybac Sądy i wymiar sprawiedliwości

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast