Wiadomości

Gmina Dębno / Dofinansowanie na remont stołówek

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Smolenia mieszczącej się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łysej Górze oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej już niedługo będą mogli korzystać ze zmodernizowanego zaplecza gastronomicznego. W ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 gmina Dębno pozyskała kolejny raz dotacje celowe na zadanie dotyczące doposażenia i poprawy standardu funkcjonujących stołówek i jadalni.

W Łysej Górze w ramach prac remontowo – adaptacyjnych w kuchni i jadalni odnowione zostaną ściany i sufity, ułożone zostaną płytki na ścianach i podłogach wraz z gruntowaniem podłoża. Wymienione zostaną również kratki wentylacyjne oraz zamontowane rolety wewnętrzne. Konieczne jest także usunięcie przyczyny przedostawania się wilgoci przez niektóre ze ścian. W ramach remontu pomieszczeń kuchni i jadalni wymienione zostaną drzwi wewnętrzne oraz zamontowane nowe okienka do wydawania posiłków. Zakupiony zostanie również nowy sprzęt niezbędny do funkcjonowania kuchni i jadalni.

W Porąbce Uszewskiej w ramach remontu konieczne jest wykonanie nowych posadzek w kuchni i jadalni oraz ułożenie nowych płytek ściennych, jak również pomalowanie ścian w tych pomieszczeniach. Wymienione zostaną drzwi wewnętrzne i wykonane drobne prace remontowe takie jak wymiana kratek wentylacyjnych oraz nowego oświetlenia. Stołówka zostanie również wyposażona w nowy sprzęt gastronomiczny.

Całość dotacji na realizację remontów w powyższych placówkach wynosi 160 tysięcy złotych, po 80 tysięcy dla każdej szkoły.

Gmina Dębno

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast