ADV
blank
Wiadomości

Brzesko. Poznaliśmy wyniki konkursu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy

4 projekty otrzymają granty w wysokości 10 tys. złotych

Zakończył się ostatni etap konkursu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. W głosowaniu internautów wyłoniono 4 zwycięskie projekty. Ich autorzy – lokalne organizacje i instytucje z Brzeska i okolic – otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każdy.

Do tegorocznej, 7. edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 8 organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Brzeska i okolic. O wyborze zwycięskich inicjatyw zdecydowali internauci, którzy oddali 2947 głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

Tegoroczne projekty były bardzo urozmaicone. Dotyczyły różnych obszarów –  od bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poprzez ekologię i wsparcie lokalnych organizacji, do tworzenia przyjaznych miejsc dla mieszkańców. – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska – Cieszy nas, że dzięki programowi i zaangażowaniu organizacji i instytucji możemy wspierać działania, wartościowe z perspektywy lokalnych społeczności. Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy internautów oddane na projekty.
Odzwierciedlają one duże zaangażowanie mieszkańców w lokalne sprawy.

Granty w ramach programu InicJaTyWy 2020 otrzymują:

  • Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim, które w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia” wyremontuje zabytkowy budynek ogrodowy na terenie Browaru Okocim;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej z projektem „Dbamy o bezpieczeństwo i ekologię. Ogrodzenie jest wizytówką OSP Łoniowa”, w ramach którego zostanie m.in. zbudowane ogrodzenie wokół terenu przy remizie, gdzie odbywają się spotkania lokalnej społeczności;
  • Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zakończy rewitalizację zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Buczu, która dzięki grantowi wyremontuje garaż dla nowego wozu strażackiego.

Partnerami programu są  Urząd Miasta w Brzesku i  firma recyklingowa Interseroh.

Konkurs grantowy InicJaTyWy prowadzony jest przez Carlsberg Polska od 2014 r.

W pierwszych 5. edycjach konkurs skierowany był do pracowników Carlsberg Polska. Każdy z nich mógł zawnioskować o grant na realizację swojego autorskiego projektu na rzecz lokalnej społeczności w sąsiedztwie browarów w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie oraz biura w Warszawie.

Od 2019 r. program jest realizowany w nowej formule i skierowany do lokalnych organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. O tym, kto otrzyma grant decydują internauci w głosowaniu na stronie www.inicjatywy.com.pl. Carlsberg Polska przeznaczył dotąd na granty 550 tys. zł.

W ostatnim czasie firma wsparła także szpitale w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie, przekazując w sumie 300 tys. złotych na walkę z epidemią koronawirusa.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button