ADV
Wiadomości

Gminne serce pełne pomocy

21 marca 2024 r. z metalowego serca przy Urzędzie Gminy Dębno kolejna potrzebująca osoba odebrała nakrętki.

Codziennie każdy z nas pozbywa się plastikowych nakrętek po różnego rodzaju opakowaniach. Akcja napełniania serca jest ważną inicjatywą charytatywno-ekologiczną, która pozwala nadać zakrętkom drugie życie.

Tym razem plastikowe nakrętki pomogą małej Zuzi u której zdiagnozowano: Zespół Angelmana, padaczkę lekooporną oraz niedoczynność tarczycy. Schorzenie Zuzi wiąże się z dużymi ograniczeniami i trudnościami w życiu codziennym: opóźnionym rozwojem psychoruchowym, dysmorfią, zaburzeniami równowagi i chodu, znaczną niepełnosprawnością intelektualną, brakiem mowy, problemami ze snem, krótkowzrocznością, zezem, niedoczynnością tarczycy oraz padaczką lekooporną, która dodatkowo spowalnia jej rozwój. Zuzia jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, a na co dzień wymaga stałej, intensywnej i wielotorowej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Codziennie rehabilitowana dzielnie walczy o większą samodzielność i lepszy komfort życia.

Gorąco zachęcamy aby wrzucać nakrętki do serca umieszczonego pod Urzędem Gminy Dębno oraz do włączenia się w zbiórkę na rzecz chorych dzieci.

Dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom za udział w akcji.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button