ADV
Religia
Trending

Grupa nr 8 z Brzeska już po spotkaniu organizacyjnym. 10 dni do rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Do wyjścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej pozostało tylko 10 dni. Na dzień dzisiejszy  tj. 7 sierpnia 2023 r. po spotkaniu przed pielgrzymkowym, jakie miało miejsce w poniedziałek 31 lipca w grupie 8 jest zapisanych ok. 130 pielgrzymów.

– Przed pandemią było to zazwyczaj ponad 200 osób. W gronie tych pielgrzymów jest dużo osób którzy idą w tym roku pierwszy raz. Jest też bardzo dużo osób młodych w wieku szkoły średniej, co napawa dużym optymizmem i nadzieją, że pielgrzymka nadal będzie tętnic życiem – mówi przewodnik grupy nr 8 ksiądz Łukasz Polniaszek.

Od strony duchowej opiekę pełnić będzie czterech kapłanów, a także cztery siostry zakonne, jeden diakon i dwóch kleryków. Na porządkiem będą czuwać porządkowi, a od zdrowie zadbają nieocenione siostry pielęgniarki.

– W tym roku hasłem przewodnim są słowa: „Wierzę w kościół Chrystusowy” – przez co chcemy uświadomić sobie, że jako chrześcijanie to my sami tworzymy tę wspólnotę Kościoła. Dlatego pragniemy umocnić relacje z samym Chrytusem i Jego Matką Maryją aby później świadczyć i głosić Dobrą Nowinę – dodaje ksiądz przewodnik.

To, że spotkanie już się odbyło nie oznacza tego, że nie można się zapisać na pielgrzymkę. Można to uczynić jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej par. św. Jakuba Apostoła w Brzesku w godzinach od 7.30 do 8.00 i od 16.30 do 18.00 lub przez formularz internetowy umieszczony na stronie parafii św. Jakuba (Formularz zapisowy: link / grupa nr 8 <==), a także na messengera u ks. Przewodnika albo e-mail: lukaszpol@op.pl oraz w pierwszym dniu pielgrzymki na pierwszym postoju po wyjściu z Tarnowa.

– Droga Siostro i Drogi Bracie jeżeli może zastanawiasz się czy nie wybrać się w tym roku na pielgrzymkę, może masz jakieś obawy jak to będzie to naprawdę nie ma co się zastanawiać ale podjąć decyzję by pójść i przeżyć wyjątkowe chwile z Panem Bogiem, Maryją i drugim człowiekiem – zachęca ksiądz Łukasz.

Ci którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak moga to przyłączyć się do duchowego pielgrzymowania oraz składania intencji podziękowań i próśb do Jasnogórskiej Pani do skrzynki intencji umieszczonej na końcu ławek w Brzeskiej Farze. Zebrane intencje Pielgrzymi podczas pielgrzymki będą je omadlac i zaniosą do kaplicy cudownego obrazu Czarnej Madonny.

– Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania z gr. 8 św. Stanisława BM – zaprasza ksiądz przewodnik.

Bieżące informacje nt. tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej można znaleźć na grupie facebookowej: Grupa 8 świętego Stanisława BM – PPT na Jasną Górę <==

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75,00 zł.

IB / Przewodnik grupy Ks. Łukasz Polniaszek

Podobne artykuły

Back to top button