ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Hałasował i bluźnił w kościele

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie złośliwego przeszkadzania w sprawowaniu aktu religijnego

Policjanci z komisariatu z Wojnicza interweniowali w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca, po tym jak zostali poproszeni o pomoc. W ubiegłym tygodniu do świątyni wszedł mężczyzna w średnim wieku, włączył głośno dzwonki w telefonie, po czym wykrzykiwał wulgaryzmy.

W kościele właśnie trwała spowiedź. Intruz podszedł do jednego z konfesjonałów, jakby chciał skorzystać z sakramentu, jednak zamiast tego hałasował i bluźnił. Jako, że wszystkiemu przyglądały się dzieci i kilkudziesięciu obecnych na miejscu wiernych, a agresor nie zaprzestawał wulgarnego zachowania, interweniować musiała policja. Mundurowi wyprowadzili kompletnie pijanego 43-latka, który z 2,6 promilami alkoholu został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci z wojnickiego komisariatu prowadzą dochodzenie w sprawie złośliwego przeszkadzania w sprawowaniu aktu religijnego. To przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do dwóch lat. Postępowanie jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego.

policja.gov.pl

REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast