ADV
WiadomościWideo
Trending

Harcerze z całej Małopolski ustanowili nowy Rekord Polski w Jerusalema Dance / 18 września 2021 r.

Kolejny Rekord Polski należy do małopolskich zuchów i harcerzy! W sobotę 18 września 2021 r. aż 1046 osób zatańczyło #JerusalemaDance w czasie Inauguracja Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej w Brzesku i ustanowiło najlepszy wynik w kraju, potwierdzony przez Biuro Rekordów. Takich tłumów, w dodatku tak dobrze bawiących się od dawna nie było na Placu Kazimierza.

Historia hitu „Jerusalema” (445 milionów wyświetleń na Youtube!) zaczęła się w 2019 r. Kawałek powstał we współpracy Master KG oraz Nomcebo Zikode. Następnie, grupa taneczna z Angoli udostępniła film z własną choreografią do utworu. Dzięki swojej prostocie kawałek stał się hitem w sieci. Od tego filmu rozpoczęła się znana na cały świat akcja Jerusalema Dance Challenge.

Jako ciekawostkę warto dodać, że poprzedni rekord Polski utrzymał się zaledwie tydzień. W sobotę 11 września 2021 podczas IV Wrocławskiej Potańcówki Wolności 850 wrocławian ustanowiło rekord Polski w tańcu Jerusalema.

Wyczyn harcerzy podczas Inauguracji Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej w Brzesku udokumentowały Harcerskie Kroniki Filmowe.

Link do filmu facebook<==

foto: screen Harcerskie Kroniki Filmowe
IB / Biuro Rekordów

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button