ADV
Kultura

Uszew / Warsztaty zabaw dawnych / 25 września 2021 r.

W sobotę 25 września 2021 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Uszwi zaprasza na warsztaty zabaw dawnych. Jak podkreślają organizatorki – to powrót na chwilę do czasów, kiedy do dobrej zabawy wystarczyły dzieciom: patyk, liść, woda, kreda… Warsztaty odbędą się w ramach projektu „By tradycję wskrzesić na nowo”.

– W sobotę 25 września wrócimy do czasów naszych babć i prababć, by poznać zabawy dawnej wsi.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć lub nauczyć swoje dzieci/wnuki zabawy swojego dzieciństwa – mówi Monika Zych pomysłodawczyni projektu.

Koło Gospodyń Wiejskich „Uszwianki” w Uszwi jest realizatorem zadania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Ideą projektu jest wskrzeszenie i przekazanie spuścizny kultury tradycyjnej Uszwi i regionu krakowiaków wschodnich młodemu pokoleniu mieszkańców.

Zadanie „By tradycję wskrzesić na nowo” zakłada organizację cyklu kreatywnych ETNOwarsztatów dla dzieci młodzieży i dorosłych. Na uczestników czekają stacjonarne zajęcia manualne m.in warsztaty krawieckie, decoupage, zabawy naszych babć i dziadków oraz kilka interesujących wycieczek: do Zalipia, Muzeum Etnograficznego w Tarnowie oraz Skansenu w Laskowej.

Projekt pozwoli uczestnikom zdobyć i poszerzyć wiedzę na temat rodzimej kultury, ponadto twórczo wypełni czas wolny dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom oraz podniesie stopień ich zdolności manualnych.


KGW Uszwianki

PLAKAT

Back to top button