ADV
Kultura
Trending

Hubert Zapiór – recital w 82. rocznicę Bombardowania Pociągu Ewakuacyjnego w Brzesku-Słotwinie / 5 września 2021 r.

W niedzielę 5 września 2021 r. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Przed brzeską publicznością ponownie wystąpi znany doskonale Hubert Zapiór – pochodzący z Brzeska śpiewak operowy i aktor.

Recital muzyki polskiej w 82 rocznicę bombardowania pociągu ewakuacyjnego w Brzesku – Słotwinie odbędzie się w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie o godzinie 19.30.

W programie: Baird, Chopin, Karłowicz, Moniuszko, Paderewski, Żeleński i inni.

Wydarzenie na Facebooku <==

Hubert Zapiór – biogram

Chwalony za “niezwykle czysty i imponujący głos” (Opera News), baryton Hubert Zapiór w sezonie 2019/2020 zaraz po ukończeniu słynnej The Juilliard School w Nowym Jorku dołączył do prestiżowego zespołu Staatsoper Hannover.

W sezonie 2021/22 w Hanowerze wystąpi jako Guglielmo w „Così fan tutte” i Hrabia w „Weselu Figara” Mozarta, Figaro w „Cyruliku Sewillskim” Rossiniego, Demetrius w „Śnie nocy letniej” Brittena oraz w światowej premierze opery Bena Frosta „Zabójstwo Halita Yozgata”. W tym sezonie Zapiór debiutuje również w Operze Wrocławskiej wcielając się w Zurgę w „Poławiaczach Pereł” Bizeta, tytułowego Don Giovanniego z opery Mozarta oraz Ottokara w operze „Wolny Strzelec” Webera.

Hubert Zapiór pochodzi z Brzeska. Pod koniec kwietnia 2019 r. ukończył studia Artist Diploma in Opera Studies w The Juilliard School w Nowym Jorku w klasie profesor Edith Wiens. Jest również absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (wydział wokalno-aktorski) i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (wydział aktorski) w Warszawie. ​

W 2018 r. zwyciężył w wielu prestiżowych konkursach i otrzymał szereg nagród – m.in. The Opera Index Award w The Opera Index Vocal Competition 2018, The Opera The Gerda Lissner Foundation Lieder/Song Vocal Competition 2018, The Giulio Gari Foundation International Vocal Competition 2018, The Career Bridges 2018, Pierwszego Miejsca w The Gerda Lissner Foundation International Vocal Competition 2018 oraz Drugiego Miejsca i 3 Nagród Specjalnych w tym Za Najlepszą Interpretację Pieśni I. Paderewskiego w The Kosciuszko Foundation Marcela Sembrich International Voice Competition 2018 w Nowym Jorku.

Już jako student brał udział w polskich prapremierach „Agrippiny” Händla (Lesbo) i „Luci mie traditrici” Sciarrino (Servo), a także w „Don Giovannim” (rola tytułowa) i „Weselu Figara” (Hrabia) Mozarta, oraz „Turku w Italii” (Prosdocimo) Rossiniego w Warszawskiej Operze Kameralnej w latach 2013-2016.

W poprzednich sezonach debiutował w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej jako Papageno w „Czarodziejskim Flecie” w reżyserii Barrie Kosky’iego i Marullo w „Rigoletto” Verdiego. W Ameryce debiutował w „Requiem Wojennym” B. Brittena w Albany Symphony, występował w The Juilliard Opera jako Herr Fluth w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” Otto Nicolai’a w reżyserii John’a Giampietro oraz jako Neptun w „Hipolicie i Arycji J.P. Rameau w reżyserii Stephena Wadsworth’a oraz jako tytułowy „Don Giovanni” w reżyserii Emmy Griffin i pod dyrekcją Joseph’a Colaneri.

Hubert Zapiór nie zapomina również o Brzesku – w ubiegłym latach kilkukrotnie gościł w rodzinnym mieście i występował m.in. w Pałacu Goetzów oraz w salce teatralnej Parafii Miłosierdzia.

IB / hubertzapior.com / Stowarzyszenie Be Activ

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button