ADV
1
Wiadomości
Trending

Hufcowa sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju w Gminie Brzesko

Za niespełna tydzień – Wigilia. Rodzinne spotkania w okresie Bożego Narodzenia to czas obfitujący w wiele wzruszających momentów. W corocznej sztafecie Betlejemskie Światło Pokoju dotrze za sprawą harcerzy do naszych domów.

W przedświąteczny weekend 18-19 grudnia harcerzy będzie można spotkać w wielu miejscach na terenie Gminy Brzesko m.in. na rynku w Brzesku oraz przed kościołami w Jadownikach i Szczepanowie. Druhny i druhowie przekażą symboliczny ogień tym którzy zechcą go zabrać do swoich domów i zapalić nim świece na wigilijnym stole.

W sobotę 18 grudnia od godz. 17.00 do 20.00 podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku w Brzesku spotkać będzie można harcerzy ze Szczepu Czarnego z Jadownik oferujących za dobrowolne datki własnoręcznie wykonane lampioniki. Wykorzystując te lampioniki, będzie można odpalić i zabrać Betlejemski Ogień do swojego domu.

Harcerzy ze Szczepu Czarnego będzie można spotkać także w niedzielę 19 grudnia między innymi przed kościołami w Jadownikach i Szczepanowie.

W minioną niedzielę 12 grudnia 2021 r. w Katedrze na Wawelu odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Reprezentacja hufca Brzesko odebrała w Krakowie Betlejemski Ogień i przywiozła go do Brzeska.

Pisaliśmy o tym w materiale:

Harcerze z hufca Brzesko odebrali Betlejemskie Światło Pokoju / 12 grudnia 2021 r. <==

foto: Hufiec ZHP Brzesko

IB

Advertisement

Podobne artykuły

Back to top button