ADV
Kultura

Premiera filmu „Człowiek z powietrza” w reżyserii Marka Kołdrasa w Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotowało szereg wydarzeń w związku z wyczekiwaną premierą filmu „Człowiek z powietrza” w reżyserii Marka Kołdrasa. Fabuła opowiada historię Jana Wnęka – XIX-wiecznego marzyciela, mieszkańca podtarnowskiego Odporyszowa, a jednocześnie artysty rzeźbiarza i domniemanego konstruktora pierwszego na świecie sterowalnego statku powietrznego, na którym odbył kilka lotów. „Człowiek z powietrza”, „polski Ikar”, „prekursor lotnictwa”, „Wit Stwosz z Powiśla” to tylko niektóre określenia, które doskonale do niego pasują.

Prapremiera filmu odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w czwartek 16 grudnia 2021 o godz. 18:00 w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami filmu, muzyka filmowa na żywo, a także mini wystawa eksponatów związanych z prekursorskimi lotami.

Z okazji premiery muzeum zaprasza także wszystkich chętnych na warsztaty i spotkania związane zarówno z pierwszymi wynalazkami lotniczymi, jak i z prekursorskimi lotami braci Wright. Nie zabraknie też lotniczych akcentów świątecznych, gry z nagrodami i oprowadzania tematycznego po ekspozycjach.

Na oficjalną premierę wstęp jest za zaproszeniami, natomiast dla szerokiej publiczności przygotowano szereg atrakcji zachęcających do bliższego poznania prekursorów lotów w weekend 17-19 grudnia.

Oprócz projekcji filmowej w Kinie Lotnik i mini wystawy na wszystkich chętnych czekać będą warsztaty i spotkania związane zarówno z pierwszymi wynalazkami lotniczymi zapoczątkowanymi przez Leonarda da Vinci, jak i z prekursorskimi lotami braci Wright uważanymi oficjalnie za konstruktorów pierwszego samolotu. 17 grudnia obchodzimy 118. Rocznicę ich pierwszych lotów. Nie zabraknie też lotniczych akcentów świątecznych, gry z nagrodami i oprowadzania tematycznego po ekspozycjach.

16.12.2021
18:00 – „Człowiek z powietrza” – uroczysta premiera filmu, spotkanie z twórcami, mini wystawa, muzyka na żywo – wstęp za zaproszeniami

17.12.2021 – rocznica pierwszych lotów braci Wright

11:00 – Kim byli bracia Wright? – czytamy dzieciom

12:00 – Pionierzy lotnictwa w magazynach historii – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

18.12.2021
10:30 – 15:00 – gra dla zwiedzających ze świątecznymi nagrodami

11:00 – 11:30 – Kim byli bracia Wright? – czytamy dzieciom

11:45 – 12:15 – Pionierzy lotnictwa w magazynach historii – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem ( dla starszych i młodszych )

12:00 – 13:30 – Podniebni marzyciele, czyli jak człowiek zaczął latać – warsztaty ( zapisy)

13:45 – 14:45 – Być jak Da Vinci– warsztaty modelarskie ( 9+ zapisy)

15:00 – 16:15 – Człowiek z powietrza – projekcja filmu o Janie Wnęku – polskim Ikarze

19.12.2021

12:00 – Spotkanie przy Samolocie – Prekursorskie loty braci Wright – przybliża Jan Hoffmann

WSZYSTKIE ATRAKCJE W CENIE BILETU DO MUZEUM

ZAPISY deum@muzeumlotnictwa.pl


maplopolska.pl

 

VIDEO

PLAKAT

Back to top button