ADV
Kultura

I Festiwal Tradycji w Borzęcinie / 29 lipca 2023 r.

Tegoroczne Dni Gminy Borzęcin rozpocznie Festiwal Tradycji, którego celem jest promocja lokalnych walorów gminy Borzęcin i innych gmin Przedgórza. Przed publicznością wystąpią lokalni artyści prezentując swoje umiejętności i talent. W trakcie wydarzenia ze swoimi produktami, będą mogli pokazać się rękodzielnicy, Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie „Kwartetu na Przedgórzu” oraz inni lokalni twórcy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się pochwalić swoimi produktami szerszej publiczności. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do nabycia produktów tworzonych ręcznie, ale również do bezpośrednich rozmów z twórcami i mistrzami rzemiosła. Oferujemy bezpłatne miejsce wystawowe. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do piątku 28 lipca 2023 r. pod numerem telefonu 14 6846013.

Podczas imprezy można będzie wziąć także udział w warsztatach z rękodzieła – aktywnie włączając się w zajęcia prowadzone przez specjalistów bądź obserwując ich poczynania.

Pierwszy z warsztatów poprowadzi Iwona Martyka, florystka z wieloletnim doświadczeniem, która przybliży techniki robienia bukietów zielnych, plecenia wianków. Zademonstruje także, jak wykonać ogródek w szkle.

Drugi z warsztatów poprowadzi Piotr Skórnóg, rzeźbiarz, pasjonat. Podczas warsztatu artysta zaprezentuje techniki rzeźbienia dłutem w drewnie, będzie można dowiedzieć się jak powstają płaskorzeźby, wspólnie zostanie wykonana patera z drzewa dębowego.

Wydarzenie zakończy koncert Orkiestra Dęta Szczepanowice z solistami pod batutą Jacka Skrzelowskiego. Muzycy zaprezentują publiczności muzykę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i innych polskich artystów.

Wstęp na całą imprezę będzie bezpłatny a zadanie realizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie przy wsparciu finansowym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskanym za pośrednictwem LGD Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” i budżetu Gmina Borzęcin.

Koncertowy Borzęcin

Plakat

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button