ADV
Kultura
Trending

II miejsce dla chóru Vox Sanctae Margaritae z Dębna

W sobotę 30 września 2023 r. w Tarnowie odbył się VII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów „SACRA ECCLESIAE CANTIO”. Udział w festiwalu wzięło udział13 chórów z Mielca, Krakowa, Dębna, Pleśnej, Rzeszowa, Łącka, Józefowa koło Warszawy, Bystrej Podhalańskiej, Janowic, Powroźnika, Stróż i Tarnowa.

Chór Vox Sanctae Margaritae z Dębna pod batutą Pawła Graczyńskiego wyśpiewał sobie II miejsce w kategorii chórów kameralnych.

– Dzielimy się dziś z Wami radosną nowiną! Wczoraj w kameralnym składzie wzięliśmy udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów „SACRA ECCLESIAE CANTIO” w Tarnowie, gdzie wyśpiewaliśmy II miejsce!!!!

Było to dla nas niezwykle ważne wydarzenie – pierwszy raz na żywo zmierzyliśmy się z chórami z całej Polski.

Oceniało nas profesjonalne Jury: ks. prof dr hab. Andrzej Zając, pani prof. Lidia Matynian oraz prof. dr hab. Włodzimierz Siedlik.

Po konkursie wraz z innymi uczestnikami w tarnowskiej katedrze wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej po przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża.

Wróciliśmy nie tylko z nagrodą, ale również bogatsi o nowe, piękne doświadczenia, z cennymi wskazówkami od jurorów a przede wszystkim z ogromną motywacją do dalszej pracy!!! – czytamy na profilu chóru Vox Sanctae Margaritae z Dębna.


foto: Chór Vox Sanctae Margaritae – Dębno
Chór Vox Sanctae Margaritae – Dębno

Podobne artykuły

Back to top button