ADV
Wiadomości
Trending

Poprawiony stan nawierzchni objazdu na ul. Pomianowskiej w Brzesku

Trwa budowa kolejnych obiektów inżynieryjnych na nowej, południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska. Prace budowlane kolidują jednak z istniejącymi drogami, dlatego mieszkańcy Jasienia napotykają na utrudnienia spowodowane m.in. zmianą organizacji ruchu, oraz dużym ruchem ciężkiego sprzetu budowlanego.

Od jednego z czytelników otrzymaliśmy prośbę o interwencję w sprawie stanu tymczasowego łącznika na ul. Pomianowskiej. Po opublikowaniu artykułu na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęła jeszcze tego samego dnia  odpowiedź od firmy Eurovia realizującej budowę obwodnicy.

– W nawiązaniu do przesłanej informacji o uwagach mieszkańców w zakresie stanu technicznego wykonanego objazdu w imieniu wykonawcy zadania „Budowa drogi krajowej DK75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz odc. I – II etap „Łącznika Brzeskiego” Eurovia Polska S.A. informuję, że w dniu wczorajszym (tj. 27 września 2023 r.) dokonano naprawy ubytków w nawierzchni, które spowodowane były intensywnymi opadami atmosferycznymi – w załączeniu dokumentacja zdjęciowa – informuje Witold Miśtak kierownik projektu z firmy Eurovia Polska S.A. w mailu przesłanym do naszej redakcji.

W swoich propozycjach mieszkańcy zwracają jednak uwagę, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie cienkiej warstwy asfaltu na tym odcinku.

Przypomnijmy – w związku z budową kolejnego wiaduktu drogowego na planowanej trasie obwodnicy pod koniec sierpnia 2023  r. wykonawca w miejscowości Brzesko na ul. Pomianowskiej (od ronda w miejscowości Jasień w kierunku Brzeska) na długości ok. 200 m wprowadził Tymczasową Organizację Ruchu (TOR). TOR jest związana z budową wiaduktu WD-2 w ciągu ul. Pomianowskiej i wprowadzeniem tymczasowego objazdu (bypassu) na długości ok. 200 m wzdłuż ul. Pomianowskiej. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać aż 8 miesięcy. Planowany termin przywrócenia Stałej Organizacji Ruchu w tym miejscu przewiduje się 30 kwietnia 2024 r.

O problemach zgłaszanych przez mieszkańców pisaliśmy w materiale:

Jasień. Utrudnienia na budowie nowej obwodnicy Brzeska. Interwencja czytelnika <==

foto: Eurovia

IB

Galeria zdjęć – stan objazdu na dzień 27 września 2023 r.

blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button