ADV
WiadomościWideo
Trending

Jasień. Utrudnienia na budowie nowej obwodnicy Brzeska. Interwencja czytelnika.

Trwają prace budowlane przy budowie południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska. W związku z budową kolejnego wiaduktu drogowego na planowanej trasie obwodnicy pod koniec sierpnia 2023  r. wykonawca w miejscowości Brzesko na ul. Pomianowskiej (od ronda w miejscowości Jasień w kierunku Brzeska) na długości ok. 200 m wprowadził Tymczasową Organizację Ruchu (TOR). TOR jest związana z budową wiaduktu WD-2 w ciągu ul. Pomianowskiej i wprowadzeniem tymczasowego objazdu (bypassu) na długości ok. 200 m wzdłuż ul. Pomianowskiej. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać aż 8 miesięcy. Planowany termin przywrócenia Stałej Organizacji Ruchu w tym miejscu przewiduje się 30 kwietnia 2024 r.

Niestety objazd daje się we znaki mieszkańcom, którzy na co dzień korzystają z tej trasy. Przy obecnym rozwiązaniu ten odcinek drogi będzie prawdziwym koszmarem przez kolejne miesiące, dlatego też zwróciliśmy się do radnych oraz do samego wykonawcy z prośbą o podjęcie pilnej interwencji w tej sprawie.

– Piszę do Was w sprawie objazdu na ul. Pomianowskiej w Jasieniu przy budowie nowej Sądeczanki. Mianowicie chodzi o to, że firma budująca nawet nie myślał położyć tam asfaltu i jeździmy bo dziurawej drodze z kruszywa.

Gdy jest sucho, to jest taki kurz, że to jest nie pojęte, a gdy poleje takie błoto wywożone przed ciężarówki z budowy. Błoto jest pod sam młyn.

Stan drogi jest masakryczny. Przykładowo teraz po 2 dniach deszczu można było koła pourywać w samochodzie, a gdzie jeszcze pół roku w tym zima…?

Nie wiem – oni mają zamiar zasypywać dziury, łatać zamiast zrobić cienką warstwę asfaltu?

Wiem, że by powstała nowa droga musi się jakoś ta budowa odbywać, ale nie w takich warunkach. I nie kosztem mieszkańców.

Pierwszy raz w życiu widzę, że objazd jest usypany kruszywem zwłaszcza że tam dziennie przejeżdża tysiące samochodów!

Stąd moja prośba i wielu mieszkańców okolicy czy bylibyście w stanie to jakoś nagłośnić  – pisze jeden z mieszkańców Gminy Brzesko.

blank
Bypass na ul. Pomianowskiej. foto. GDDKiA w Krakowie

KOMUNIKAT – Tymczasowa Organizacja Ruchu – budowa wiaduktu WD-2 w ciągu ul. Pomianowskiej
W dniu 31.08.2023 o godzinie 10:00 Wykonawca w miejscowości Brzesko na ul. Pomianowskiej (od ronda w miejscowości Jasień w kierunku Brzeska) na długości ok. 200 m planuje wprowadzić Tymczasową Organizację Ruchu (TOR) w ramach Inwestycji „Budowa drogi krajowej DK75 klasy GP na odc. Brzesko – Nowy Sącz odc. I – II etap „Łącznika Brzeskiego”.

TOR jest związana z budową wiaduktu WD-2 w ciągu ul. Pomianowskiej i wprowadzeniem tymczasowego objazdu (bypassu) na długości ok. 200 m wzdłuż ul. Pomianowskiej.

Planowany termin przywrócenia Stałej Organizacji Ruchu przewiduje się w dniu 30.04.2024

Utrudnienia:

wprowadzenie objazdu (bypassu) ul. Pomianowskiej w rejonie budowy wiaduktu,
zwiększony ruchu pojazdów w tym ciężarowych,
możliwość chwilowego wstrzymania ruchu podczas wjazdu/wyjazdu na/z placu budowy,
zwężenie jezdni/pasów ruchu,
możliwość pojawienia się pieszych/pracowników na jezdni.


foto: GDDKiA w Krakowie
video: nadesłane
IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button