ADV
Kultura

Zapraszamy na podsumowanie Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i „Małe Źródło” / 30 września 2023 r.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 30 września 2023 r. o godz. 17:00 na galę finałową Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i „Małe Źródło”. Wstęp wolny!

Do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie przyjadą z całej Polski praktycznie wszyscy Laureaci głównych nagród i wyróżnień, którzy w trakcie uroczystości zaprezentują nagrodzone utwory.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Centrum Sztuki Mościce.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Na zdjęciu Laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursów.

17 sierpnia 2023 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie jurorzy: Józef Baran (przewodniczący), Adam Ziemianin, Beata Paluch i Jadwiga Malina, oczywiście po intensywnych i burzliwych, trwających kilka godzin obradach, wyłonili laureatki i laureatów w konkursach „Źródło” i „Małe Źródło”.

Wśród nagrodzonych są poeci z całej Polski, jak i mieszkający na co dzień poza granicami naszego kraju, a jurorzy wybierali kilkunastu laureatów nagród i wyróżnień spośród prawie 200 nadesłanych zestawów wierszy. Przypomnijmy, że pula nagród wynosi 12.800 zł.

Wcześniej, tj. o godzinie 14.00, zapraszamy na warsztaty literackie pt. „Źródło wiersza”, które poprowadzi poetka i jurorka: Jadwiga Malina.

Po rozdaniu nagród, o godz. 19.00 odbędzie się koncert Starego Dobrego Małżeństwa – najbardziej rozpoznawalnego zespołu z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Poniżej lista Laureatów VII edycji MNP „Źródło” (kolejność w porządku alfabetycznym):

Magdalena Brzezińska
Mateusz Czarnecki
Anna Czartoszewska
Magdalena Cybulska
Monika Deker-Kot
Anna Pliszewska
Wiesława Rakiewicz
Jacek Świerk
Arkadiusz Tuziak
Piotr Zemanek

Miło także poinformować, że w gronie osób wyróżnionych publikacją jednego z wierszy w pokonkursowym almanachu są: Krzysztof Arbaszewski, Magdalena Bogusz, Jerzy Fedirko, Jerzy Fryckowski, Maria Gibała, Katarzyna Hudy, Anna Jura, Magdalena Jóźwiak, Magdalena Kapera-Patuła, Artur Kmiecik/Drum Gullion, Alicja Koprowska, Janusz Koryl, Kinga Leśniak, Marzenna Lewandowska, Emilia Mazurek, Urszula Michalak, Irena Niedzielko, Bogdan Nowicki, Magdalena Podobińska, Zbigniew Pikuła/Litawor, Beata Rogalska, Małgorzata Szepelak /Boadicea, Ilona Zdziech, Małgorzata Żak-Lorenowicz.

Lista Laureatów III edycji MNP „Małe Źródło” (kolejność w porządku alfabetycznym):

Natalia Drygaś
Julia Filipiak
Barbara Kotula
Maciej Wojtacki
Daniel Wołoszko
Martyna Pasek
Weronika Stecyk

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button