ADV
1
Kultura

Inauguracja nowego sezonu artystycznego w Zamku w Dębnie

W niedzielę 24 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się sezon bardzo ciekawych wydarzeń kulturalnych na Zamku w Dębnie – najbardziej znanym zabytku Gminy Dębno.

Na początek organizatorzy zapraszają w gościnne progi dębińskiego zamku na „Wiosenne spotkania przy kawie”. W programie wydarzenia znajdą się koncert skrzypcowo – fortepianowy, połączony z wystawą prac Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa oraz degustacja aromatycznej kawy…

W koncercie „JEDEN KRAJ – WIELE KULTUR” wystąpią artystki:

Izabela Szlachta – Dowgiałło na skrzypcach i Olena Lechowicz na fortepianie. Od 2013 roku współtworzą Duo Eufonico. Połączenie dwóch żywiołów – ognia i wody – wyróżnia występy zespołu oraz pozostawia w pamięci słuchaczy nietuzinkowe i pełne pasji interpretacje.

Obydwie artystki po raz pierwszy wystąpiły razem w prestiżowej Sali Lustrzanej w Tarnowie podczas koncertu „W hołdzie Lutosławskiemu”. Po odniesionym sukcesie zostały zaproszone do powtórzenia występu w Kielcach. Do ciekawszych projektów, w które były zaangażowane, należało wykonanie Kwintetu fortepianowego Dmitrija Szostakowicza w ramach cyklu muzycznego „Historia pisana muzyką” (2017) oraz koncert z okazji 85 urodzin Krzysztofa Pendereckiego, w którym uczestniczył sam Maestro (2018).

Zespół jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie (2019), laureatem I nagrody VIII International Master Competition for Music Teachers (Warszawa, 2020), laureatem II nagrody I International Viennese Spring Music Competition (Wiedeń, 2021) oraz zdobywcą Platynowego medalu w V Quebec International Music Competition (Quebec, 2021), a także dwukrotnym stypendystą programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szeroki repertuar Duo Eufonico zawiera utwory od klasycyzmu po współczesność, a wyróżniającą zespół cechą jest promowanie nieznanej lub zapomnianej muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł kompozytorów polskich oraz twórczości kobiet kompozytorek.

Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy: „Jedno piękno – wiele spojrzeń” autorstwa Seniorów z Twórczego Klubu Seniora z Tarnowa, pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Trybulskiego.

Organizatorzy, dla wszystkich chętnych Gości, przygotowali także degustację aromatycznej kawy…

Początek wydarzenia: Niedziela, 24 kwietnia 2022r., godz. 17:00

Organizatorzy:

Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie

Dębińskie Centrum Kultury

Zapraszamy serdecznie!

Gmina Dębno

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button