ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Jakub z Poręby Spytkowskiej – pierwsze dziecko urodzone w Szpitalu w Brzesku w 2022 r. / zdjecia

Pierwsze dziecko urodzone w Brzesku to Jakub z Poręby Spytkowskiej. Na świat przyszedł w Szpitalu Powiatowym w Brzesku o godzinie 10:10 w dniu 2 stycznia 2022 r. Poród rodzinny odbył się siłami natury.

Jakub jest zdrowym noworodkiem – w momencie urodzenia chłopiec ważył 3200 g, mierzył 55 cm i otrzymał 10 punktów w skali Apgar.

Jakub, Aleksander – takie imiona wybrali pani Barbara i Grzegorz Garbacz z Poręby Spytkowskiej dla swojego nowo narodzonego synka.

Tradycyjny upominek i gratulacje przekazał Rodzicom starosta brzeski Andrzej Potępa. Niestety z uwagi na brak możliwości odwiedzin w brzeskim szpitalu, związany z wciąż niepokojącą sytuacją epidemiologiczną, starosta brzeski nie mógł osobiście powitać nowego mieszkańca powiatu brzeskiego. W imieniu starosty prezent i życzenia przekazała Dyrektor SPZOZ pani Alicja Syty wraz z personelem medycznym Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa, panią doktor Adeliną Skupiewską oraz Zastępcą Dyrektora ds. Pielęgniarstwa, panią Ewą Chmielarz-Żwawą.

Redakcja składa gratulacje z okazji narodzin dziecka.

foto: SPZOZ Brzesko
IB

Podobne artykuły

Back to top button