ADV
Wiadomości
Trending

Janusz Filip kandydatem PiS na burmistrza Brzeska / zdjęcia

W piątek 19 stycznia 2024 r. w Cechu Rzemiosł Różnych w Brzesku odbyło się spotkanie członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Powiatu Brzeskiego. W trakcie zebrania swoją osobę jako kandydata na stanowisko burmistrza Brzeska przedstawił Janusz Filip. Aktualnie pełni on funkcję zastępcy wójta Gminy Gnojnik. W latach 2002 – 2019 lat pełnił funkcję prezesa Brzeskich Zakładów Komunalnych. Od wielu lat pełni funkcję Prezesa Koła Pszczelarzy w Brzesku. Od kilku miesięcy jest członkiem struktur PiS.

Część członków struktur PiS w Brzesku nie kryje zaskoczenia takim obrotem sprawy. Na dotychczasowej giełdzie potencjalnych kandydatów nazwisko Janusza Filipa nie pojawiało się, a on sam był raczej kojarzony z ekipą poprzedniego burmistrza Grzegorza Wawryki. [ays_survey id=”6″]

Spotkanie odbyło się z udziałem Wiceprezes Zarządu Okręgowego PiS Województwa Małopolskiego Poseł Anny Pieczarki, Poseł Józefy Szczurek – Żelazko oraz Adama Kwaśniaka Pełnomocnika PiS w Powiecie Brzeskim.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2024 r. W wyborach samorządowych Polacy wybiorą członków organów jednostek samorządu terytorialnego – rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Brzeskie struktury PiS jako pierwsze ogłosiły nazwisko swojego kandydata.


foto: Prawo i Sprawiedliwość – Powiat Brzeski, okręg nr 34
IB

Podobne artykuły

Back to top button