ADV
SportWiadomości

To już dzisiaj – Snajper 2024 – turniej strzelecki w Bielczy / 21 stycznia 2024 r.

W niedzielę 21 stycznia 2024 roku na strzelnicy sportowej w Bielczy (tzw. „Piekiełko”) odbędą się zawody strzeleckie „Snajper 2024″ o Puchar i nagrody wójta gminy Borzęcin – Janusza Kwaśniaka.

Organizowany w tym roku po raz dwudziesty drugi turniej od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Po kilku letniej przerwie turniej powrócił do kalendarza wydarzeń strzeleckich w Powiecie Brzeskim w ubiegłym roku w wakacje. W tym roku turniej odbędzie się już w tradycyjnej, zimowej formie. Rywalizacja będzie odbywać się na bieleckim „Piekiełku” od godz. 10.00.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych i kibiców. Zawody odbędą się w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety oraz młodzicy. Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Stanowiska strzeleckie są zadaszone i pozwalają na prowadzenie zawodów nawet podczas opadów śniegu lub deszczu. Poprzednie edycje odbywały się niejednokrotnie przy kilkunastostopniowym, trzaskającym mrozie. Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że możemy w tym dniu spodziewać się jednak przede wszystkim w miarę słonecznej aury oraz temperatury około 2 stopni C.

Strzelania będą prowadzone z broni małokalibrowej typu KBKS na dystansie 50 metrów, z pozycji leżącej. Zawodnicy oddadzą trzy strzały próbne i dziesięć konkursowych. Każdy z nich może zdobyć maksymalnie 100 punktów.

– Mimo, że sport wydaje się być typowo męskim zachęcamy również kobiety i młodzież do treningu celności „oka” – zachęca Zygmunt Szawernoga, prezes bieleckiego oddziału LOK.

Strzelcy, którzy przybędą z innych gmin czy miast, będą zobowiązani do wniesienia opłaty wpisowej. Zapisy bezpośrednio przed zawodami. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników sportów strzeleckich. Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oprócz wielu emocji sportowych nie zabraknie z pewnością kiełbasek z grilla i tradycyjnego bigosu specjalnie przygotowywanego przez prezesa koła strzeleckiego, Zygmunta Szawernogę.

Na strzelnicę w Bielczy zapraszają: koło strzeleckie LOK w Bielczy, wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak i Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

IB

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button