ADV
SportWiadomości
Trending

Jolanta Ogar-Hill nominowana w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Trwa 87. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku organizowany przez Przegląd Sportowy! Do jego zakończenia zostały ostatnie 2 dni.

Zachęcamy do udziału i oddania głosu w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2021 r., bowiem wśród nominowanych znajduje się pochodząca z Łysej Góry żeglarka Jolanta Ogar-Hill.

Medalowych szans podczas Igrzysk w Tokio było sporo, ale prowadzenia przez większość regat nie utrzymywał nikt tak dobrze jak załoga pań w klasie 470. Nikt nie dostarczył mieszkańcom Powiatu Brzeskiego tylu emocji co załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, dlatego warto docenić ich olbrzymia prace i wspaniały sukces.

Srebro załogi Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill było piątym w historii medalem olimpijskim dla polskiego żeglarstwa.

Oddaj swój głos na Agnieszkę Skrzypulec i Jolantę Ogar-Hill / głosowanie Przegląd Sportowy<==

Przedstawiamy sylwetki nominowanych sportowców w 87. Plebiscycie na najlepszego sportowca Polski. Czym w 2021 roku wyróżniły się Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill?

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill – sylwetki

Ich srebrny medal w Tokio był piątym olimpijskim krążkiem w historii startów polskich żeglarzy w igrzyskach. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (klasa 470) prowadziły przez większość regat, a do wyścigu medalowego przystępowały, mając zapewniony co najmniej brąz.

Dzięki trafnym decyzjom, taktycznym i emocjonującej walce, srebro wyszarpały na ostatnich metrach, a na podium stanęły razem z mistrzyniami olimpijskimi z Wielkiej Brytanii – Hannah Mills i Eilidh McIntyre oraz brązowymi medalistkami i jednocześnie ich sparingpartnerkami przed Tokio – Francuzkami Camille Leicontre i Aloise Retornaz.

Dla Skrzypulec i Ogar igrzyska w Tokio były drugimi, w których wystartowały jako jedna załoga, a wcześniej zmagania w Londynie ukończyły na 12. miejscu. Później załogantką Skrzypulec była Irmina Mrózek-Gliszczyńska, z którą sięgnęła po tytuł mistrzyni świata, a Jolanta Ogar podczas IO w Rio de Janeiro reprezentowała Austrię.

Od 2017 roku znów tworzą jedną drużynę i jak same przyznają – dojrzały jako zawodniczki, świetnie się dogadują i przyjaźnią. Po Tokio miały pożegnać się z pływaniem, bo kobieca klasa 470 została wycofana z programu olimpijskiego, ale zmieniają łódkę i walczą dalej. Tym razem w klasie 49erFX.

foto: Polski Związek Żeglarski

Przegląd Sportowy

blank

Podobne artykuły

Back to top button