ADV
Kultura

Jubileuszowy X Miesiąc Papieski w brzeskiej bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na cykl spotkań z Janem Pawłem II. Wystawa, koncerty, lekcje biblioteczne i głośne czytanie wypełnią październikowe dni.

Po raz 10. brzeska książnica organizuje Miesiąc Papieski popularyzujący osobę i nauczanie Jana Pawła II – patrona Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Od 5 października w sali wystawienniczej można oglądać wystawę „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, ukazującą związki między obiema postaciami i ich wzajemny wpływ na życie Polaków. Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia biblioteki do 29 października.

Pracownicy Oddziału dla Dzieci zapraszają na lekcje biblioteczne o Janie Pawle II, w których będzie można uczestniczyć od 11 do 29 października.

Z przedstawieniem „Bo nie zastąpi ciebie nikt” na scenie sali audytoryjnej RCKB wystąpią 19 października o godz. 10 i 11 podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska.

– Zapraszamy również na koncert scholi dziecięcej Ziarenka Nadziei z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku „Jan Paweł II – Dziesięć słów”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 21 października o godz. 18 w sali audytoryjnej RCKB w Brzesku.

Bezpłatne bilety wstępu dostępne są do odbioru w Dziale Dorosłych biblioteki – informuje Monika Sacha.

Na zakończenie X Miesiąca Papieskiego dzieci przedszkolne będą mogły uczestniczyć w głośnym czytaniu książki Joanny Krzyżanek „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”.

TGN / Zbigniew Wielgosz

Podobne artykuły

Back to top button