ADV
1
SportWiadomości
Trending

Kacper Sztuba Mistrzem Polski w slalomie kajakowym

W dniach od 19-21 sierpnia 2022 odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w slalomie kajakowym. Blisko setka uczestników wzięła udział w trzydniowej walce na krakowskim torze Kolna o tytuły najlepszych w Polsce. Wśród nich Kacper Sztuba. Utalentowany mieszkaniec Brzeska stanął na najwyższym stopniu podium broniąc tytułu Mistrza Polski po raz piąty.

– Start w Mistrzostwach Polski uważam za bardzo udany zwłaszcza po tak ciężkim sezonie, zdołałem obronić tytuł Mistrza Polski seniorów po raz 5 z rzędu co bardzo cieszy i pokazuje że w kraju nie mam sobie równych i wiodę prym w tej kategorii łodzi – mówi o swoim starcie Kacper Sztuba.

Więcej o kajakarskiej pasji Kacpra Sztuby możecie przeczytać w naszym materiale: Kacper Sztuba – kajakarz górski – teraz już z Brzeska <==

Kacper Sztuba to młody i utalentowany kajakarz górski pochodzący z Lubania, niedaleko Leśnej, małej miejscowości w województwie dolnośląskim, a od 2022 r. jest mieszkańcem Brzeska.

Poprosiliśmy Kacpra o komentarz.

Dlaczego ten sezon był ciężki?

– Sezon 2022 należał do najcięższych, ale i najlepszych w mojej karierze. Był krótki, ale bardzo intensywny, można powiedzieć „nabity” ważnymi startami w bardzo krótkich odstępach czasu, co wymagało ode mnie nieustannej dyspozycji fizycznej i psychicznej.

Był to mój ostatni sezon, gdzie reprezentowałem Polskę w dwóch kategoriach wiekowych- młodzieżowców do lat 23 i seniorów jednocześnie. Zaczynając od czerwcowych Mistrzostw Europy seniorów rozgrywanych w Liptowskim Mikulaszu, gdzie w drużynie wywalczyliśmy srebro, poprzez Puchary Świata w Pradze z dobrym występem i w Krakowie z 8 miejscem w finale. Dalej Mistrzostwa Świata U23 we włoskiej Ivreii, gdzie zostałem dwukrotnym WICE MISTRZEM ŚWIATA indywidualnie i w zespole.

Wyśmienity występ na Mistrzostwach Świata seniorów w niemieckim Augsburgu, gdzie zakwalifikowałem się po raz pierwszy w finale tak wielkiej imprezy. Mistrzostwa te popłynąłem z najlepszym czasem, jednak przez nieprawidłowy wjazd w jedną z bramek i 50 pkt karnych zakończyłem je na 10 pozycji… jednak ze świadomością, ze tytuł Mistrza Świata miałem w zasięgu ręki.

Ostatnim moim występem na arenie międzynarodowej były Mistrzostwach Europy U23 w połowie sierpnia, którym to zakończyłem sezon dla kategorii młodzieżowców. Zająłem tam bardzo dobre 6 miejsce w finale indywidualnie dokładając brązowy medal w zespole – podsumowuje sezon Kacper Sztuba.

Jakie masz oczekiwania wobec nadchodzącego sezonu?

– Kolejny sezon to rok kwalifikacji olimpijskich. Chciałbym wywalczyć miejsce dla kraju na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu i walczyć o jak najlepsze miejsca na imprezach międzynarodowych. Teraz już tylko w kategorii seniorów. Ten sezon mam nadzieje dał przedsmak tego na co mnie stać i kolejne starty będą równie udane – mówi o swoich planach Kacper Sztuba.

foto: Krzysztof Porębski oraz Łukasz Gągulski

IB

Czytaj również: Kacper Sztuba – kajakarz górski – teraz już z Brzeska

Galeria zdjęć

OFERTA REKLAMOWA

Podobne artykuły

Back to top button