ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Kapryśna aura w regionie realnie wpływa na poziom koncentracji u kierujących

W czwartek rano (10.08) osoby dojeżdżające do pracy napotkały dodatkowe utrudnienia w ruchu w centrum Tarnowa. O godz. 6. 15 doszło do zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Pułaskiego. Wskutek kolidowania pojazdów został zablokowany jeden z pasów ruchu. Policjanci ustalając przebieg zdarzenia wykorzystali fakt, że zostało ono zarejestrowane przez tarnowski monitoring Inteligentnych systemów transportowych oraz dodatkowo przez monitoring autobusu MKS.

Kierujący pojazdem m-ki Nissan, wyjeżdżając o godz. 6.15 z ul. Dworcowej na wprost przez skrzyżowanie w kierunku ul. Pułaskiego nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej emitującej czerwone światło, ponieważ zasugerował się błędnie sygnałem zielonym zezwalającym na ruch pojazdom skręcającym w prawo.
W centralnej części skrzyżowania został uderzony w bok przez jadącego ul. Krakowską na wprost kierującego pojazdem m-ki Toyota.

Jak się okazało drugi kierujący – również nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i kontynuował jazdę ignorując czerwone światło.

Pojazdy skutecznie zamortyzowały zderzenie, pomimo widocznych na zdjęciu uszkodzeń uczestnicy  nie doznali urazów. W zaistniałej sytuacji kierujący zostali uznani za sprawców spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i naruszenia przepisów w zakresie nie stosowania się do wskazań sygnalizacji świetlnej.  Poza szkodami materialnymi do bilansu strat obydwaj muszą jednak doliczyć mandaty karne w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych w ewidencji kierujących. Ze względu na stopień uszkodzeń zostały również zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów.

W ostatnim okresie czasu kierowcy w naszym regionie borykają się ze znacznymi utrudnieniami, które są również wynikiem bardzo kapryśnej aury. Wiatr oraz intensywne opady deszczu, ograniczona widoczność i mokra nawierzchnia a do tego niekorzystny biomet mogą powodować problemy z koncentracją oraz opóźnienie czasu reakcji.

Życząc Państwu bezpiecznej podróży prosimy o dostosowanie prędkości i techniki jazdy do panujących aktualnie warunków drogowych.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button