ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Karabiny maszynowe WKM-Bm już wkrótce trafią do armii

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. zawarły z Agencją Uzbrojenia umowę na dostawy 12,7 mm wielkokalibrowych karabinów maszynowych WKM-Bm. Stanowi to znaczący krok w kierunku wzmocnienia potencjału obronnego Wojska Polskiego.

Wielkokalibrowy karabin maszynowy WKM-Bm to zaawansowana broń przeznaczona do zwalczania siły żywej przeciwnika ukrytej za lekkimi osłonami, lekko opancerzonych celów naziemnych, nisko latających celów powietrznych oraz celów nawodnych. Może być stosowany w różnorodnych konfiguracjach, m.in. montowany na podstawach słupkowych, czołgowych, obrotnicach na włazach pojazdów oraz na podstawach trójnożnych uniwersalnych i naziemnych lub stanowiąc uzbrojenie zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia ZSMU.

To nie jedyna umowa, którą zawała tarnowska spółka. W minionym tygodniu została zawarta kolejna umowa z PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. na dostawy karabinów maszynowych WKM-Bm wraz z podstawami. Karabiny będą montowane na jednostkach budowanych w ramach projektu KORMORAN.

– Te umowy to nie tylko dowód zaufania do naszych produktów, ale także rezultat ciężkiej pracy i zaangażowania naszego zespołu w dążeniu do doskonałości oferowanych wyrobów – podkreśla Robert Pacana – Członek Zarządu. Dostawy karabinów maszynowych WKM-Bm wzmocnią zdolności operacyjne Sił Zbrojnych RP.

Zakłady Mechaniczne Tarnów SA

blank blank

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button