ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Kierowca jechał 138 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy, zyskał 15 punktów oraz mandat w wysokości 2500 złotych

Młody kierowca z powiatu dąbrowskiego stracił prawo jazdy, zyskał 15 punktów karnych oraz przyjął mandat karny w wysokości 2500 złotych po tym, jak w Otfinowie rozpędził swoje audi do prędkości niemalże 140 km/h w miejscu, gdzie ta prędkość została ograniczona do 50 km/h.

W sobotę 13.05 br. policjanci tarnowskiego ruchu drogowego sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w Otfinowie. Miejsce zostało wskazane przez mieszkańców za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa, jako miejsce, w którym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkości. Około godziny 17 patrol zauważył samochód który przejechał obok punktu kontrolnego bardzo szybko. Policjanci zmierzyli prędkość audi, która już oddalała się od punktu kontroli. Urządzenie TruCAM II wskazało, że kierowca jechał 138 km/h w miejscu, gdzie prędkość obowiązująca to maksymalnie 50 km/h. Policjanci pojechali za samochodem i po kilku kilometrach pojazd został zatrzymany. Kierowcą okazał się 31-latek z powiatu dąbrowskiego. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, jego konto kierowcy powiększyło się o 15 punktów karnych. Dodatkowo w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące, które zostało w sposób elektroniczny zatrzymane.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button