ADV
Sport
Trending

Klasyczne SPOTkanie pod Zamkiem. W Dębnie zagościło kilkadziesiąt zabytkowych samochodów

W piątkowy wieczór 14 maja 2021 r. na parkingu przed bramą Zamku w Dębnie odbyło się pierwsze „Klasyczne SPOTkanie pod Zamkiem”. To nowa, cykliczna inicjatywa miłośników zabytkowych samochodów. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała podziwianiu pięknych klasyków. Organizatorzy nie spodziewali się aż tak dużej frekwencji – na parkingu można było obejrzeć kilkadziesiąt samochodów z Polski, USA, Austrii, Niemiec, Francji i Japonii. Wśród nich pojawiły się syrenki, polskie fiaty, małe fiaty, a nawet ciągnik Steyera i strażacki Jelcz.

– Ponad 30 pojazdów pojawiło się na pierwszym, wieczornym spotkaniu klasycznych samochodów pod Zamkiem w Dębnie.

Można było zobaczyć takie perełki jak Syrena 105 z 86r., ciągnik Steyr z 56r. czy Fiat 125p Akropolis. Pierwszy w tym sezonie SPOT przyciągnął miłośników motoryzacji z całej Małopolski.

Spotkania będą odbywać się regularnie co dwa tygodnie w piątek od 19:00 aż do października. Wszyscy zainteresowani zabytkową motoryzacja są mile widziani – mówi Rafał Pagacz, inicjator wydarzenia.

O sprawy organizacyjne dotyczące spotkania zadbał Radosław Stężowski.

Kolejne „Klasyczne SPOTkanie pod Zamkiem” za kilka tygodni. A już 5 czerwca w Brzesku odbędzie się zlot fanów motoryzacji pod hasłem „Klasyczne rozpoczęcie sezonu w Brzesku”.

Więcej na temat czerwcowego wydarzenia w materiale: Zmiana terminu zlotu „Klasycznego rozpoczęcia sezonu w Brzesku” <==

IB

Zdjęcia

Podobne artykuły

Back to top button