Wiadomości

Kolejna dotacja na budowę hali sportowej

Dobiega końca realizacja rozpoczętej jesienią 2018 roku budowy pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Na jej realizację w ostatnim czasie Gmina Dębno pozyskała koleją dotację pochodzącą ze środków PFRON w kwocie 105 360,60 złotych.

Obiekt z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Dobiegają końca zaplanowane na rok bieżący prace przy wykonaniu: instalacji elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz wentylacyjnej jak również prace wykończeniowe ogólnobudowlane. Niebawem montowane będzie wyposażenie obiektu a w tym sprzęt sportowy. Kończą się prace przy budowie parkingu oraz ukształtowaniu terenu wokół hali.

Pełnowymiarowa przyszkolna hala sportowa zlokalizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie ma imponujące wymiary areny: 22m x 45,3 m oraz wysokość 8,79m. Obiekt dostosowany jest do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego i różnorodnych zajęć sportowych, a także organizowania imprez sportowych, czy też uroczystości gminnych. Lokalizacja hali obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie stanowi idealne połączenie funkcjonalne – bowiem obok budynku szkoły znajduje się „ORLIK” oraz plac zabaw dla dzieci. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowane jest także ogólnodostępne miasteczko rowerowe, plac zabaw oraz miejsca postojowe.

Pozyskane środki finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wpłyną na jeszcze lepsze dostosowanie nowoczesnego obiektu sportowego do osób niepełnosprawnych. Pozwoli im to w pełni korzystać z hali sportowej podczas organizowanych w niej wydarzeń, jak również w różnych programach rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Zakończenie realizacji zadania przewidziane jest na wrzesień 2020 roku.


IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast