ADV
blank
Wiadomości
Trending

Kolejne dobre wiadomości z Chicago w sprawie Marcelka Kubali i jego taty / 3 kwietnia 2021

Z Chicago napływają bardzo dobre wiadomości. Dzisiaj mija drugi dzień od przeszczepu wątroby u Marcelka. Przynosi on kolejne wspaniałe wiadomości! Pierwsza z nich to ta, że Marcelek zaczął samodzielnie oddychać bez pomocy respiratora!

– Czujemy ogromną ulgę i bardzo się cieszymy, ponieważ bardzo obawialiśmy się o tę kwestię, mając z tyłu głowy słowa polskich lekarzy, którzy uzasadniając decyzję o dyskwalifikacji, za jedną z przyczyn podali to, że nawet jeśli Marcel przeżyje operację przeszczepienia wątroby to nigdy nie zejdzie z respiratora.

Druga bardzo dobra wiadomość to ta, że lekarze są bardzo zadowoleni z wyników badań Marcelka, które oznaczają, że wątroba podjęła pracę – płyną z Chicago bardzo dobre wieści.

Ogromne znaczenie miał tutaj również stan fragmentu wątroby pobranego od taty, który lekarze ocenili na bardzo dobry.

– Podczas operacji u Marcelka zrekonstruowano żyłę wrotną, której praktycznie nie było. W tym przypadku nie mogliśmy lepiej trafić! Pan doktor Superina to światowej klasy chirurg, który specjalizuje się w rekonstrukcji żyły wrotnej i jej leczeniu oraz chirurgicznym leczeniu nadciśnienia wrotnego. Podczas operacji do rekonstrukcji została wykorzystana żyła taty, Marcelka oraz od zmarłego dawcy. Ten właśnie proces z całej operacji był najbardziej skomplikowany i czasochłonny – szczegółowo relacjonują przebieg operacji bliscy chłopca.

Także i tata Marcelka – Tomasz, który był dawcą wątroby czuje się co raz lepiej.

– Jeżeli chodzi o stan Taty to jest on coraz lepszy. Od wczoraj porusza się już samodzielnie, wykonuje ćwiczenia płuc mające zapobiec ryzyku ich zapadnięcia. Dodatkowo bardzo dużo spaceruje by zminimalizować ryzyko powikłań – czytamy na profilu Marcelka.

Marcelek powoli staje się coraz aktywniejszy. Porusza się, lekko otwiera oczy, lekarze i panie pielęgniarki cały czas dbają o jego maksymalny komfort i otaczają go wspaniałą opieką. Personel obu szpitali bardzo się o nich troszczy. Jesteśmy wręcz zaskoczeni jak wiele osób tutaj poruszyła nasza historia i jak bardzo są dla nas pomocni. Na oddziale u Taty lekarze i pielęgniarki pytają o stan zdrowia Marcelka, a na oddziale u Marcelka o stan zdrowia Taty.

– Kochani, wiemy, że jeszcze daleka droga przed nami, ale każdego dnia cieszymy się z każdej dobrej wiadomości i mamy nadzieję, że będą one już tylko takie. Dziękujemy, że Jesteście z nami i nas tak wspieracie!  Jest to ogromne wsparcie. Prosimy o modlitwę za dalszy, pozytywny przebieg leczenia Marcelka – piszą bliscy Marcelka na profilu Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik.

foto: Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik
IB

Kochani! ❤️
Dzisiaj mija drugi dzień od przeszczepu wątroby u Marcelka. Przynosi on kolejne wspaniałe wiadomości!…

Opublikowany przez Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik Piątek, 2 kwietnia 2021

blank

Podobne artykuły

Back to top button