ADV
1
Wiadomości
Trending

Tlenu w brzeskim szpitalu nie braknie. Coraz więcej wykorzystanych łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Nasza redakcja dostaje od czytelników wiele zapytań  związanych z dostępnością tlenu dla pacjentów w brzeskim szpitalu. Zaczęły się bowiem pojawiać plotki o braku tlenu. Na szczęście w ostatnich miesiącach zrealizowano duży projekt rozbudowy tlenowni dla Szpitala Powiatowego w Brzesku. Pozwoliło to znacząco zwiększyć zapas dostępnego tlenu. O dodatkowy komentarz poprosiliśmy rzeczniczkę prasową SP ZOZ w Brzesku.

– Nowy zbiornik jest wypełniony tlenem i znacznie zwiększa zapas tlenu dla szpitala. Dziennie średnio zużywane w szpitalu w Brzesku jest około 1700 kg tlenu. Pojemność naszych zbiorników wynosi ok 16 700 kg tlenu. Zapas jest więc znaczny. Nie ma też problemu z dostawami tlenu – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

O wiele większym problemem jest zmniejszenie się liczby wolnych łóżek dla osób potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2. Od 29 marca 2021 r. zabezpiecza utworzyć co najmniej 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2, oraz co najmniej 15 łóżek intensywnej (IT). Dodatkowo 6 łóżek przeznaczone jest dla pacjentów pod obserwacją z podejrzeniem zakażeniem SARS-CoV-2. 

Sytuacja jest o wiele poważniejsza niż podczas listopadowego szczytu drugiej fali zakażeń.

– Dziś – tj. w piątek 2 kwietnia w związku z covid hospitalizowanych jest 78 osób, z czego 15 pod respiratorem. Zajęte są też trzy łóżka dla osób z podejrzeniem covid – dodaje mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Modernizacja tlenowni realizowana jest przy współudziale środków z „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 2” oraz dofinansowania ze środków pochodzących od wojewody małopolskiego na realizację zadania Rozbudowa istniejącej instalacji tlenowej Szpitala w celu prawidłowej realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID-19.

IB  / SPZOZ Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button