ADV
EdukacjaWiadomości

Kolejny sukces budowlańców z Zielonki – wicemistrzostwo Polski

W roku szkolnym 2021/22 ponad 1600 uczniów szkół branżowych z całej Polski przystąpiło do 50 edycji turnieju budowlanego „Złota Kielnia”. Eliminacje okręgowe odbyły się 15 stycznia 2022 r. w 7 okręgach.

W Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach odbyły się okręgowe eliminacje dla województwa śląskiego i małopolskiego. Eliminacje te składały się z dwóch części (część I – zestaw zadań testowych z wiedzy zawodowej, część II – zadanie praktyczne). Zadanie praktyczne polegać będzie na opisaniu konkretnego procesu technologicznego z zakresu danej kwalifikacji.

Po przeprowadzeniu eliminacji okręgowych wszystkie prace uczestników etapu okręgowego zostały sprawdzane i oceniane centralnie przez Jury powołane przez Komitet Główny Turnieju „Złota Kielnia”.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji w zawodzie BUD.11 – wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych (jeden wspólny arkusz zadań teoretycznych dotyczącej treści z całego zawodu), uzyskując następujące wyniki:

  • Montaż systemów suchej zabudowy: Kwaśny Robert 3bbp (miejsce 17), Zając Antoni -2bb (miejsce 44)
  • Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich: Maciaś Jakub 3bbp (miejsce 3), Ostręga Dawid 3kbg (miejsce 29) , Śliwiński Mateusz 3 bbp (miejsce 37)
  • Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych: Zięba Grzegorz 3bbp (miejsce 18), Zając Paweł 3 kbg (nie mógł wziąć udziału z powodu kwarantanny)
  • Sześciu uczniów z największą ilością punktów w danym zawodzie powołano do udziału w Finale Centralnym, który odbył się w ramach Targów Budownictwa „BUDMA” Poznań 2022.

Do finałów centralnych zakwalifikował się Jakub Maciaś z klasy 3bbp w zawodzie BUD.11 – Wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich. Eliminacje składały się z dwóch części (część I – zestaw zadań testowych z wiedzy zawodowej, część II – zadanie praktyczne wykonywane zgodnie z przygotowanym przez organizatorów projektem).

W wyniku trzy dniowych zmagań Jakub Maciaś stanął na podium uzyskując tytuł: WICEMISTRZA POLSKI w swoim zawodzie oraz otrzymał nagrodę dodatkową dla NAJLEPSZEGO PRAKTYKA w swoim zawodzie.

– Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania składamy również wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu – czytamy na stronie ZSTiB w Brzesku.

Galeria zdjęć <==

ZSTiB w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button