TOPTOP
Materiały sponsorowanePowiat TarnowskiWiadomości

Kolejny sukces eksportowy ZMT

Pierwszy kwartał 2021r. przyniósł Zakładom Mechanicznym w Tarnowie nowe umowy. Jedną z nich jest podpisana 19.03.2021r. umowa na dostawę 100 szt. armat przeciwlotniczych ZU-23-2CP dla klienta zagranicznego. Całość umowy ma zostać zrealizowana do końca roku kalendarzowego. 

Jest to już kolejna tego typu umowa. Nasze produkty są stale doceniane na rynkach zagranicznych, co skutkuje kolejnymi kontraktami. Podobny kontrakt na 100 armat podpisaliśmy rok temu.

Armata przeciwlotnicza ZU-23-2 to środek walki z celami powietrznymi na odległości do 2500 m i wysokości 1500 m. Klienci doceniają ją głownie za niezawodność, skuteczność i łatwość obsługi. Armata przeznaczona jest do bezpośredniej osłony wojsk i ważnych obiektów przed atakiem
z powietrza. Właściwości konstrukcyjne armaty umożliwiają wykorzystanie jej do zwalczania lekko opancerzonych celów naziemnych i punktów ogniowych na odległości do 2000 m. ZU-23-2CP może zwalczać przeciwnika przy wykorzystaniu 23 mm amunicji przeciwpancerno-zapalająco-smugowej API (BZT), odłamkowo-burząco-zapalająco-smugowej HEI-T (OFZT) oraz przeciwpancernej podkalibrowej smugowej APDS-T i FAPDS-T.

*

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. mają w swojej ofercie szerokie portfolio wyrobów., Istotną część stanowią systemy przeciwlotnicze, takie jak m.in. samobieżny przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko – rakietowy ZSU-23-4MP „Biała”, przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy ZUR-23-2KG Jodek-G kalibru 23mm oraz przeciwlotniczy system artyleryjsko- rakietowy „Pilica”.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast