Wiadomości

Koncert Charytatywny dla Angeliki Wyrzykowskiej / 26 stycznia 2020

Już w najbliższa niedzielę 26 stycznia 2020 r. w Szczurowej odbędzie się Koncert Charytatywny dla Angeliki Wyrzykowskiej. Wystąpi zespół „Trzy nie 4” z Mielca, który zagra kolędy w aranżacji rockowej. Cały dochód ze zbiórki do puszek i z aukcji charytatywnej zostanie przekazany na rehabilitację Angeliki Wyrzykowskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz.17:00 w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Pomagajmy! Dobro powraca! 

Głównym organizatorem, posiadającym upoważnienie od rodziców Angeliki jest Dorota Bolek – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Szczurowej.

– Podczas piątkowego spotkania w Urzędzie Gminy Szczurowa Pani Marta Malec-Lech z zarządu Województwa Małopolskiego przekazała przedmioty na aukcję która zostanie przeprowadzona podczas niedzielnego koncertu. Oryginalna koszulka Reprezentacji Polski oraz piłka wraz z podpisami piłkarzy już w niedzielę trafią do nowych właścicieli. Zapraszamy do udziału w koncercie oraz wsparcia tej szlachetnej akcji. – zachęca Zbigniew Moskal wójt gminy Szczurowa.

Wsparcia udzielili m.in. Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Zbigniew Moskal – wójt Gminy Szczurowa, Grupa LOTOS, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Mateusz Nosek – Siłownia&Fitness JODOGYM, Fundacja „Zmieniamy Życie”.

Kim jest Angelika Wyrzykowska?

24 października 2019 r. miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodowy w Niegardowie w powiecie proszowickim. W wypadku tym uczestniczyła 20 – letnia Angelika Wyrzykowska. Angelika jest osobą, która jako jedyna przeżyła wypadek, a śmierć wówczas poniosły 4 osoby. Przez długi czas lekarze walczyli o życie Angeliki, a jej stan był określany jako bardzo ciężki, wręcz krytyczny. Obecnie, kiedy zagrożenie życia minęło, Angelika podejmuje pełną wysiłku i trudu walkę o to, aby powrócić w pełni do zdrowia i odzyskać sprawność fizyczną, ruchową, a także psychiczną, po tym tragicznym dla niej wydarzeniu.

Czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja. Obecnie Angelika przebywa w domu, pozostając pod stałą opieką rodziców, rehabilitantów, pielęgniarki, psychologa i logopedy. Niestety, nie wszystkie zabiegi są finansowane przez NFZ, za wiele z nich rodzina Angeliki musi płacić. Rodzina nie jest wstanie samodzielnie sfinansować leczenia.

O wypadku pisaliśmy w artykule: 4 mieszkańców z miejscowości Górka zginęło w wypadku w Niegardowie <==

 

Jak pomóc?

Wszystkie osoby dobrej woli zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym oraz okazania swojego dobrego serca w trakcie zbiórki do puszek i z aukcji charytatywnej. 

 

IB / Gmina Szczurowa / Pomaga.pl / Parafia Szczurowa

PLAKAT

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast