ADV
KulturaWideo

Koncert „Do szopy, do szopy wszyscy!” – video

Tradycją stało się już, iż w Kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Brzesku, co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia rozbrzmiewają tony na cześć Narodzonego Jezusa. Również w 2023 roku Parafialny Chór Gaudium wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami zaprosił parafian oraz gości do wspólnego kolędowania przy żłóbku Nowonarodzonego w czasie zorganizowanego Koncertu pt. „Do szopy, do szopy wszyscy!”

28 grudnia 2023 r. wraz z nastaniem godziny 19 wnętrza kościelne rozbłysły ferią barwnych świateł i hologramów, które wprowadziły licznie zgromadzoną widownię w zimowy i świąteczny klimat. Wrażenia wzrokowe zgromadzonych szybko zostały wzbogacone subtelnymi dźwiękami pierwszych kolęd zaprezentowanych przez Bocheński Chór Kameralny Salt Singers pod kierownictwem Pana Macieja Kozłowskiego. Obwieściwszy obecnym, iż „Cud! Cud! Bo w żłobie śpi Dzieciątko, Syn Maryi!”, zachęcili wszystkich byśmy „sami z piosneczkami” pośpieszyli i chwalili Pana naszego.

​W dalszej kolejności przywitał nas rodzimy Chór Gaudium pod przewodnictwem Pani Iwony Mikołajek, który partią gromkich głosów męskich zaintonował staropolską kolędę „Bracia patrzcie jeno”. Zgodnie ze słowami „krokiem śmiałym i wesołym” pozwoliła wszystkim chórzystom dźwięcznie oddać hołd Małemu Jezusowi, który nawet żeglarzom na morzu błogosławi w noc Swego narodzenia.

Dopełnieniem całego Koncertu stał się instrumentalno – wokalny występ Kapeli Dzikie Wino z Rzeszowa, która zaproponowała słuchaczom nowe aranżacje znanych wszystkim kolęd i pastorałek, zachęcając zgromadzonych do wspólnego śpiewu. Widzowie chętnie angażowali się we wspólne kolędowanie i żywo odpowiadali na prezentowane utwory nucąc, klaszcząc oraz podśpiewując znane teksty.

Po raz kolejny w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego za pośrednictwem doskonałych głosów, melodycznych dźwięków oraz ferii świetlistych barw został uczczony Nowonarodzony Jezus, a wykonawcy tego wieczoru umiejętnie wprowadzili słuchaczy w atmosferę kolędniczej tradycji.

Życzyć sobie należy, aby nasze parafialne kolędowanie nadal mogło mieć charakter cykliczny i abyśmy wolą Pana spotkali się za rok w tak zacnym gronie śpiewających przy Jezusowym żłóbku.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button