Wiadomości
Trending

Koronawirus / Powiat Brzeski wykreślony z niebieskiej strefy / 4 września 2020 r.

W piątek 4 września 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. Na szczęście na liście tej nie ma Powiatu Brzeskiego. Tydzień temu – 27 sierpnia Powiat Brzeski został zakwalifikowany do ostrzegawczej strefy niebieskiej. Dzięki znacznemu spadkowi liczby nowych zakażeń ostrzeżenie zostało wycofane.

Aktualnie w Małopolsce do strefy czerwonej zaliczono powiat limanowski i miasto Nowy Sącz. W strefie żółtej znalazł się natomiast powiat nowosądecki. Na ostrzegawczej liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami jest powiat tatrzański i powiat nowotarski. W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w piątek 4 września 2020 r. wynosi 146 osób ( w tym 69 aktywnych zakażeń: 64 w izolacji domowej, a 5 osób hospitalizowanych). W komunikatach podanych przez Sanepid w dniach 3 i 4 poinformował łącznie o 4 nowych ozdrowieńcach. Jedna osoba jest nadal hospitalizowana na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Brzesku.

O zaliczeniu Powiatu Brzesku do strefy niebieskiej pisaliśmy  w artykule:

Koronawirus / Powiat Brzeski w strefie niebieskiej / 27 września 2020 r. <==

 

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 4 września 2020 r.

Zakażonych – 146 osoby
Izolacja – 64 osoby
Hospitalizacja – 5
Ozdrowieńcy – 73
Osoby w kwarantannie – 69
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 54
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 14
Gmina Borzęcin – 27
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 15
Gmina Czchów – 11

foto: MUW

IB / MUW

Galeria zdjęć

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast