ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Kradzież prętów zbrojeniowych do budowy mostu w Ostrowie

Straty w wysokości 1000 złotych powstały w wyniku kradzieży metalowych prętów zbrojeniowych, przygotowanych do budowy mostu w Ostrowie.

W minionym tygodniu w czwartek do Komisariatu Policji Tarnów-Zachód wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 200 kilogramów prętów zbrojeniowych przygotowanych do budowy nowego mostu w Ostrowie. Właściciel wycenił straty na kwotę 1000 złotych. W rejonie składowanych materiałów budowlanych w Ostrowie pojawili się policjanci, którzy bardzo szybko ustalili sprawców tej kradzieży. Ślady ciągnięcia prętów po ziemi prowadziły do domu jednego z nich. Na podwórku przygotowane były narzędzia do cięcia, konieczne do skracania długich, żebrowanych drutów. Na posesji jednak nie było nikogo. Po chwili na podwórko, samochodem osobowym, przyjechało dwóch mężczyzn. Właściciel posesji i jego kolega. Obaj nietrzeźwi, w wieku 53 i 54 lat. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Zostali oni zatrzymani, a skradzione druty zbrojeniowe przekazane właścicielowi. Na drugi dzień mężczyźni zostali przesłuchani w komisariacie w Mościcach, gdzie usłyszeli zarzut kradzieży mienia. Dodatkowo kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Obaj przyznali się do kradzieży mówiąc, że kierowali się chęcią zysku. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie. Pręty, te pocięte i sprzedane na złomie, jak i te ukryte w wysokiej trawie wróciły do prawowitego właściciela.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód, a mężczyźni będą odpowiadać przed tarnowskim sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo utracił prawo jazdy i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button