ADV
WiadomościWideo
Trending

Księże Kopacze / Fałszywy alarm o pożarze domu i budynku gospodarczego / 16 kwietnia 2022 r.

W sobotę 16 kwietnia 2022 r. około godziny 23:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o pożarze domu oraz budynku gospodarczego w miejscowości Księże Kopacze. Po przybyciu na miejsce okazało się, że był to fałszywy alarm, w złej wierze. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie.

– Do działań zostały zadysponowane podmioty ratownicze, między innymi zastęp GBA Mercedes z naszej jednostki, a w gotowości w remizie pozostała obsada na samochód GCBA Jelcz.

Po dotarciu na miejsce zgłoszenia jako pierwszego patrolu Policji, ustalono, że jest to fałszywy alarm w złej wierze – informują druhowie z OSP Szczurowa.

Na miejsce akcji zadysponowano strażaków z OSP KSRG Szczurowa oraz OSP Zaborów oraz patrol Policji.

Zaledwie kilka dni wcześniej – we wtorek 12 kwietnia 2022 r. o godzinie 18:56 jednostki ochrony przeciwpożarowej zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Kwików. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania, nie stwierdzono oznak pożaru, w związku z czym zgłoszenie zostało uznane za alarm fałszywy w złej wierze.

Ponieważ jest to kolejny fałszywy alarm, druhowie przypominają:
Art. 224a.
§ 1.
Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


foto&video OSP Szczurowa
IB / OSP Szczurowa

blank

Podobne artykuły

Back to top button