ADV
KulturaWiadomości
Trending

Leśna galeria w Okocimiu / zdjęcia

Miejscem obleganym przez spacerowiczów jest Las Okocimski. Jego osobliwością jest z kolei leśna galeria. Wzdłuż traktu opatrzonego nazwą „Dojazd pożarowy 6” z Okocimia Górnego do Porąbki Uszewskiej swoje prace na pniach drzew eksponuje od 2020 roku uznany malarz i twórca ikon Janusz Marian Mytkowicz.

Leśna galeria Janusza Mytkiewicza prezentuje się pięknie również w jesiennej scenerii, dlatego też zapraszamy  do spacerowania po lesie okocimskim oraz podziwiania jego prac.

Obrazy w okocimskim lesie narażone na działanie aury i niezrozumienie zajęcy i dzików robią wrażenie na spacerowiczach, którzy mogą tu obcować nie tylko z przyrodą, ale i sztuką. Pomysł leśnej galerii zrodził się w głowie artysty w pandemii. Na pniach drzew, nie raniąc ich gwoździami, wywiesił do tej pory kilkaset swoich prac. Są tu liczne wizerunki Chrystusa, świętych, Madonna z Lasu, portrety zwierząt. Niektóre obrazy wykonane zostały w sękach i pęknięciach drzew. Podkładem bywa również kamień.

Janusz Marian Mytkowicz – brzeszczanin z urodzenia, absolwent Akademii Belle Arti w Rzymie, przez wiele lat mieszkał poza granicami kraju. Jego rzeźby, rysunki, obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Jest to artysta wszechstronny, posługujący się wieloma technikami, o ogromnej wiedzy teoretycznej.

Jak dojechać?

Alicja Koźmińska / TGN/ IB

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button