ADV
SportWiadomości
Trending

ZA NAMI KOLEJNE AKTYWNE WAKACJE Z AKADEMIĄ PIŁKARSKĄ CANPACK OKOCIMSKI BRZESKO

Jak wakacje, to nie może zabraknąć atrakcji sportowych. W końcu sport to zdrowie! Dlatego też tradycyjnie Aktywne Wakacje z Akademią Piłkarską CANPACK Okocimski Brzesko, to już cykliczna impreza wpisana w kalendarz Klubu, będąca propozycją na wakacje w sportowym rytmie.

Zajęcia odbywały się na obiektach sportowych – boisko trawiaste, orlik, kręgielnia, inne obiekty sportowo-rekreacyjne w zależności od harmonogramu. Jak co roku, zajęcia prowadzone były przez doświadczoną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczno-trenerską. Projekt zakładał ofertę dla dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia o różnym stopniu zainteresowań i sportowej sprawności oraz część edukacyjną młodego sportowca prowadzoną równolegle z zajęciami z piłką.

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego i szczęśliwego życia. Podczas prowadzonych zajęć trenerzy kładli nacisk na dobrą zabawę. Zajęcia piłkarskie prowadzone były według zasad fair play, współpracy w grupie i szacunku dla pozostałych zawodników. Piłka nożna dla dzieci to nie tylko rozwój koordynacji i próby pierwszych rozegrań, to także nauka, więc jej również nie brakło. Podczas dni aktywności sportowej pokazano, że piłka jest narzędziem, które pomaga nam dbać o prawidłowy rozwój dzieci. Przez zajęcia ogólnorozwojowe wspieraliśmy harmonijny rozwój fizyczny, społeczny i kulturalny. Ćwiczenia odbywały się pod okiem doświadczonych trenerów.
Jak co roku Aktywne Wakacje uczyły dzieci aktywnego spędzania czasu wolnego. Pokazaliśmy jak trenować bezpiecznie i jak być aktywnym dzięki regularnym zajęciom sportowym. Przeprowadzone zajęcia zwiększają pewność siebie u dzieci i podnoszą ich samoocenę. Dzieci uczyły się systematyczności, dobrej organizacji i zdrowej dyscypliny. Nauka przez zabawę to doskonały sposób na zdobywanie tych umiejętności. Dzięki zajęciom realizowanym w grupie rówieśników dzieci rozwijały umiejętność współpracy w zespole i uczyły się kreatywności oraz rozwiązywania problemów. W ten sposób wspieramy prawidłowy rozwój dzieci.

Był to doskonały czas dla dzieci, wspólne zajęcia sportowe pozwalały znaleźć czas na zbudowanie silnych relacji, wzmocnienie koleżeńskich więzi i po prostu świetną zabawę. Podczas zajęć trenerzy poświęcali uwagę każdemu dziecku, aby mogło dokonywać postępów w optymalnym dla siebie tempie. Dzięki temu dzieci nauczyły się, jak radzić sobie z niepowodzeniami i wzmacniać poczucie swojej wartości.

Każdego dnia dzieci zapewniony miały posiłek – bułki, drożdżówki, wodę, owoce, soki, lody, dobrą zabawę.

2 września nastąpiło uroczyste podsumowanie Aktywnych Wakacji, podczas którego dzieci zapewnione miały liczne atrakcje. W tym dniu w programie były dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy, zabawy z animatorem, mini turnieje sportowe, zjeżdżalnie, piłki dmuchane bumper ball.

Było wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej, wspaniała zabawa. Od małego na całego. Na koleje atrakcyjne i niezapomniane przygody zapraszamy już w kolejne wakacje.


IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button