ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

List Starosty Bocheńskiego zachęcający do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Drodzy Młodzi Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego,

Zwracam się do Was z serdecznym apelem i jednocześnie z nadzieją, że moje słowa znajdą
u Was żywy odzew. Jako Starosta Bocheński, a przede wszystkim jako Wasz współobywatel, czuję odpowiedzialność za przyszłość naszego powiatu, naszego kraju i całej Unii Europejskiej. Przyszłość ta zależy w ogromnej mierze od Was – młodego pokolenia, pełnego energii, pomysłów i entuzjazmu.

Ważnym beneficjentem naszej obecności w Unii Europejskiej jesteście Wy, młodzi ludzie. My nie mieliśmy takiej szansy na studiowanie, szkolenia, staże i wymiany w innych krajach członkowskich. Programy unijne, takie jak Erasmus+, umożliwiły Wam zdobycie nowej wiedzy, doświadczeń zawodowych i podnoszenie swoich kwalifikacji. Na te programy sam powiat bocheński pozyskał miliony złotych. Dla przykładu sam Zespół Szkół nr 3, czyli „ekonomik”, pozyskał 1,5 miliona euro.

Już w niedzielę będziemy mieli okazję wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wasz głos ma realną moc kształtowania polityki, która wpływa na nasze codzienne życie. Decyzje podejmowane na szczeblu europejskim mają bezpośredni wpływ na edukację, gospodarkę, ochronę środowiska, a także na prawa obywatelskie i przyszłość naszej wspólnej Europy.

Wiem, że wśród młodych ludzi często pojawia się poczucie, że ich głos jest mało znaczący, że nie warto angażować się w sprawy społeczne. Chciałbym jednak przypomnieć, że to właśnie Wasze zaangażowanie może przynieść zmiany, których tak bardzo potrzebujemy. To Wasze świeże spojrzenie, kreatywność i zapał mogą przyczynić się do budowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Wybory do Parlamentu Europejskiego to okazja, aby wybrać przedstawicieli, którzy będą bronić naszych interesów na arenie międzynarodowej, pracować nad rozwiązaniami globalnych problemów i dążyć do zrównoważonego rozwoju.

Dlatego gorąco zachęcam Was, drodzy Młodzi Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego, do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach. To jest Wasz czas, aby się zaangażować i pokazać, że przyszłość Europy leży w Waszych rękach. Nie pozostawajcie obojętni – wykorzystajcie swoje prawo do głosu i pokażcie, że młode pokolenie jest gotowe wziąć odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu.

Adam Korta
Starosta Bocheński

blank

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button