ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Próbował zdać egzamin na prawo jazdy mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek z powiatu bocheńskiego, który zgłosił się na egzamin państwowy praktyczny na kategorię B prawa jazdy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Jeden z pierwszych egzaminów w dniu dzisiejszym zakończył się przykrymi konsekwencjami dla nieodpowiedzialnego 26-latka. Wywołany do złożenia egzaminu praktycznego stawił się, a na pytanie egzaminatora czy jest trzeźwy i może do niego podejść odpowiedział, że jest gotowy. Przejechał wprawdzie plac manewrowy i miał przejść do kolejnego etapu egzaminu, czyli jazdy w ruchu miejskim i wówczas egzaminator powiadomił nadzorującego o podejrzeniu przystąpienia do egzaminu państwowego w stanie nietrzeźwości. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, który podał badaniu na trzeźwość zarówno egzaminatora, jak i egzaminowanego. Egzaminator był trzeźwy, czego nie można powiedzieć o tym drugim. 26-latek z powiatu bocheńskiego w wydychanym powietrzu miał 0,75 mg/l, co daje ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Konsekwencją jego zachowania było przerwanie egzaminu, a dokumentacja jaką sporządzili policjanci będzie skutkowała wszczęciem postępowania przygotowawczego w kierunku artykułu 178a kodeksu karnego. Jego naruszenie grozi trzyletnim pozbawieniem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, trzyletnią karą pozbawienia wolności i wysoką grzywną, w tym przypadku równowartością pojazdu, jakim się poruszał.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button